Найбільші землетруси, що відбулися у 2013 році

5 січня землетрус на Алясці, магнітуда якого склала 7,5, став причиною виникнення локального, але потенційно руйнівного цунамі. Епіцентр землетрусу розташовувався в 106 кілометрах на захід від міста Крейг. Осередок землетрусу залягав на глибині 9,9 кілометра.

22 січня землетрус магнітудою 6,0 стався біля північно-західного узбережжя острова Суматра. Епіцентр підземного поштовху знаходився всього в 15 кілометрах на північний захід від міста Банда-Ачех - столиці найзахіднішої індонезійської провінції Ачех. Землетрус призвів до руйнувань, поранення отримали семеро людей, четверо з них серйозно постраждали, восьмирічна дівчинка загинула.

28 січня в Казахстані землетрус призвів до руйнування понад 200 будинків в прикордонному регіоні Китаю, було завдано шкоди майну понад 20 тисяч осіб. Землетрус магнітудою 6,6 стався в 22.38 за часом Астани (20.38 мск). Його епіцентр розташовувався на території Казахстану в 225 кілометрах на південний схід Алма-Ати, вогнище залягало на глибині 10 кілометрів. В Алма-Аті відчувалися підземні поштовхи силою 4-5 балів за шкалою МSК-64.

2 лютого землетрус магнітудою 6,9 стався на північному японському острові Хоккайдо. За повідомленням національного Метеорологічного агентства Японії, підземні поштовхи з силою до 2 балів поширилися аж до центральних районів острова Хонсю. Поліція Японії повідомила про 10 постраждалих. У результаті землетрусу було зупинено рух поїздів та рух по швидкісних автомагістралях. Деякі населені пункти були знеструмлені.

6 лютого о 05.12 в районі острова Санта-Крус (Соломонові острови) було зафіксовано землетрус магнітудою 8,0, після чого послідувала серія афтершоків. Підземні поштовхи викликали цунамі в регіоні. Влада підтвердила загибель десяти осіб, включаючи дитину. Були зруйновані сотні будинків. Понад 3 тисяч людей залишилися без даху над головою.

11 лютого великий землетрус стався в Колумбії. Епіцентр землетрусу, магнітуда якого склала 7,0, знаходився в 10 кілометрах на південний схід від міста Пасто. Осередок підземних поштовхів залягав на глибині 130 кілометрів. Осередок підземних поштовхів залягав на глибині 130 кілометрів. За даними рятувальників, стихія зруйнувала приблизно 100 будівель, ще близько 1,9 тисячі будівель отримали різні пошкодження. Постраждало 15 осіб. Велика частина постраждалих отримали поранення під час екстреної евакуації з будівель.

19 лютого підземні поштовхи були зафіксовані в 10.46 в провінціях Сичуань і Юньнань на південному заході Китаю. За даними місцевої влади, 56 будинків були зруйновані, ще 815 - сильно пошкоджені. Щонайменше, чотири людини постраждали.

25 лютого о префектурі Тотігі - північніше Токіо стався великий землетрус. За інформацією очевидців, в японській столиці протягом 30 секунд розгойдувалися будівлі. Сейсмологи повідомили, що магнітуда землетрусу становила 6,2. Попередження про загрозу цунамі, а також інформації про жертви і руйнування не надходило.

1 березня землетрус на Камчатці магнітудою 6,6 стався в 270 кілометрах на південь від Петропавловська-Камчатського на глибині 69 кілометрів під морським дном. У будинках жителів Камчатки від підземних поштовхів розгойдувалася меблі, дзвенів посуд, вигиналось скло у віконних рамах. Руйнувань землетрус не викликав. Постраждалих немає.

3 березня землетрус магнітудою 5,5 пройшов на південному заході Китаю. Землетрус був зафіксований в сільській місцевості провінції Юньнань , осередок залягав на глибині дев'ять кілометрів. У результаті було пошкоджено 2,5 тисячі будівель, поранення отримали 30 осіб.

27 березня землетрус магнітудою 6,5 стався в центральній частині острова Тайвань . Підземні поштовхи були зафіксовані в 6.03. Епіцентр землетрусу знаходився в 21 кілометрах на південний схід від міста Кулі . Не менш 20 людей у місті Нанту і сусідніх населених пунктах , розташованих приблизно в 50 кілометрах від епіцентру, отримали легкі травми, одна людина загинула.

6 квітня землетрус магнітудою 7,2 відбувся на сході Індонезії в провінції Папуа. Через землетрус було вибито скло в деяких будівлях в адміністративному центрі Порт- Нумбай ( Джаяпура) .

9 квітня в Ірані поряд з АЕС "Бушер" сталося кілька землетрусів. Магнітуда одного з них склала 6,3 . Жертвами стихії стали близько 40 людей, більше 800 отримали поранення , було зруйновано три міста. 10 квітня у тій же провінції були зафіксовані афтершоки.

16 квітня землетрус магнітудою 7,8 стався на південному сході Ірану о 14.44. Афтершоки від землетрусу були відзначені в різних країнах Перської затоки і навіть у Дагестані. В Ірані була підтверджена загибель не менше 40 людей, зруйновано більше 1,2 тисячі будинків. Кількість загиблих від події в Ірані землетрусу в західній пакистанській провінції Белуджистан склала 40 осіб, близько 300 отримали поранення.

У ніч на 13 квітня в Японії на острові Авадзі префектури Хього в 05.33 стався землетрус магнітудою до 6,3 . Поштовхи силою до 4 балів відчувалися в містах Кобе , Кіото і Осаці . Не менш 22 людей постраждали. Зупинив роботу міжнародний аеропорт Кансай, рух поїздів по лінії між містами Кіото, Осака і Кобе також було тимчасово призупинено.

17 квітня, щонайменше, дев'ять осіб постраждали в результаті землетрусу в китайській провінції Юньнань на півдні країни. Епіцентр землетрусу магнітудою 5,0 знаходився на глибині 11 кілометрів.

20 квітня великий землетрус магнітудою 7,0 стався в провінції Сичуань на південному заході Китаю. В результаті загинули близько 200 осіб , 13,5 тисячі поранені, пошкоджено близько 186 тисяч житлових будов.

20 травня землетрус магнітудою 6,8 стався в південній частині Тихого океану біля західного узбережжя Чилі. Підземний поштовх був зафіксований в 600 кілометрах на захід від портового міста Пуерто- Кельон, розташованого на чилійському острові Чилое . Осередок залягав на глибині 10 кілометрів. 25 травня був зафіксований повторний підземний поштовх магнітудою 6,8 . Осередок землетрусу залягав на глибині 623 кілометри.

24 травня в Охотському морі стався землетрус магнітудою 8,2. Його епіцентр знаходився в 120 кілометрах від берега на глибині 600 кілометрів. Підземні поштовхи відчувалися на великій відстані від епіцентру - на європейській частині Росії .

24 травня потужний землетрус магнітудою 6,6 стався на південний схід від островів Фіджі. Поштовхи були зафіксовані в 01.07, епіцентр розташовувався в 668 кілометрах від столиці Фіджі міста Сува. Осередок землетрусу залягав на глибині 103 кілометри. За кілька годин до цього в регіоні було зафіксовано землетрус магнітудою 7,4.

2 червня землетрус магнітудою 6,5 стався на Тайвані. Епіцентр землетрусу розташовувався в 25 кілометрах на південний схід від міста Булі , осередок залягав на глибині 14,4 кілометра. У результаті загинула одна людина.

13 червня землетрус магнітудою 6,7 стався біля берегів австралійського острова Різдва в Індійському океані. Епіцентр землетрусу знаходився в 180 кілометрах на північний схід острова. Осередок підземних поштовхів залягав на глибині 11 кілометрів.

15 червня землетрус магнітудою 6,6 стався в Тихому океані на захід від узбережжя Нікарагуа. Епіцентр підземних поштовхів розташовувався в 58 кілометрах на захід від міста Масачапа. Осередок землетрусу залягав на глибині 10 кілометрів.

2 липня в північно -західній частині індонезійського острова Суматра стався землетрус магнітудою 6,2. Його жертвами стали 35 людей, поранення отримали 275 осіб , пошкоджено понад 4,3 тисячі будинків.

6 липня землетрус магнітудою 6,4 стався в Індонезії. Епіцентр землетрусу знаходився в 154 кілометрах на північний захід від міста Сунгайпенух , осередок залягав на глибині 23,5 кілометра .

15 липня землетрус магнітудою 7,2 стався в районі Південних Сандвічевих островів (Атлантичний океан) . Епіцентр землетрусу знаходився в 187 кілометрах від безлюдного острова Брістол . Осередок підземних поштовхів залягав на глибині 50 кілометрів.

21 липня землетрус магнітудою 6,9 стався біля узбережжя Нової Зеландії. Підземний поштовх був зафіксований в 76 кілометрах на південь від міста Бруклін . Осередок залягав на глибині 10 кілометрів.

22 липня землетрус магнітудою 5,9 стався в провінції Ганьсу Китаю. Епіцентр знаходився в 13 кілометрах від найближчого населеного пункту. Осередок залягав на глибині близько десяти кілометрів. В результаті загинули 47 людей, більше 270 госпіталізовані.

12 серпня о східній частині Індонезійського архіпелагу стався землетрус магнітудою 6,5. Епіцентр підземного поштовху знаходився приблизно в 330 кілометрах на північний захід від міста Туал в провінції Молукки , на глибині 121 кілометр під поверхнею моря Банда .

13 серпня землетрус магнітудою 6,7 стався в Тихому океані біля узбережжя Колумбії. Епіцентр підземних поштовхів знаходився в 95 кілометрах на захід від міста Мутіс , їх осередок залягав на глибині 10 кілометрів.

16 серпня землетрус магнітудою 6,8 стався неподалік від столиці Нової Зеландії Веллінгтона . Епіцентр підземних поштовхів знаходився в 74 кілометрах на південний захід Веллінгтона . Осередок землетрусу залягав на глибині 10 кілометрів.

4 вересня в Тихому океані на південний схід від Японії стався землетрус магнітудою 6,9 . Його епіцентр знаходився в 500 кілометрах від узбережжя Японії . Осередок підземних поштовхів залягав на глибині 400 кілометрів.

7 вересня землетрус магнітудою 6,5 стався поблизу кордону Мексики і Гватемали . Епіцентр землетрусу розташовувався в шести кілометрах на північний захід від міста Пахапіта в Гватемалі. Осередок підземних поштовхів залягав на глибині близько 68 кілометрів.

24 вересня великий землетрус магнітудою 7,4 стався на південному заході Пакистану. Епіцентр підземних поштовхів знаходився на території провінції Белуджистан в 69 кілометрах на північний схід міста Аваран , осередок землетрусу залягав на глибині 22,9 кілометра .

 

 

 

Джерело: http://ria.ru/eco/20130925/965619390.html

Оцінка: 
0
No votes yet