Нафтова ера закінчується?

Коли країна з найбільшими запасами нафти в світі вирішує розпочати інвестування у відновлювані джерела енергії, це цілком може означати, що ера нафти добігає кінця. Тоді як США залишаються, як і раніше, зосередженими на викопному паливі, в Саудівській Аравії усвідомили, що робити ставку на енергоресурс, який закінчується - не найрозумніший хід, і приступили до впровадження більшої кількості сонячних систем в електричну мережу замість старих дизельних генераторів. Про це повідомляє прес-служба АВЕ «Альтернатива».

Однак не варто поки говорити про Саудівську Аравію як про країну, яка взяла курс на чисту енергію - точно так само вона здійснює великі інвестування в нафтопереробні підприємства, щоб зменшити свою залежність від імпортного дизельного палива. Для зменшення своєї імпортної залежності вона також інвестує значні кошти в нафтопереробні заводи. В центрі сонячного буму знаходиться Асоціація сонячної енергетики Саудівської Аравії (SASIA), метою якого є перетворення країни в «одну з енергетик, що найбільш успішно розвиваються».
Ця тенденція також активно поширюється по всьому Середньому Сходу і захоплює такі компанії, як, наприклад, ізраїльська Arava Power, яка також має намір скоротити використання або взагалі відмовитися від дизельних генераторів в місті Хайфа. Компанія прагне не тільки збільшити кількість сонячних технологій в Ізраїлі, але також експортувати їх і на інші ринки, такі як, наприклад, Південна Африка.
Що ж стосується Саудівської Аравії, то тут необхідність в сонячній енергії тільки зростає. За даними SASIA, майже 25% електрики в країні отримується з дизельного палива, і королівство витрачає більше $ 1 млрд. на його імпорт. При цьому ці генератори розташовані у віддалених регіонах, з чим пов'язані додаткові витрати на перевезення палива по всій країні.
Не потрібно доводити той факт, що сонячний потенціал такої країни як Саудівська Аравія є колосальним. Так, засновник SunEdison Джігар Шах повідомив ресурсу Clean Technica: «Саудівська Аравія з легкістю може стати одним з найбільших сонячних ринків у світі. Економіка країни прозора, пілотна програма відбулася, фундаментальні дослідження також були завершені».
АВЕ «Альтернатива» за матеріалами inhabitat . com

 

Оцінка: 
0
No votes yet