На утилізацію гексахлорбензолу у Калуші виділено 120 млн. грн.

Кабінет Міністрів України прийняв рішення профінансувати завершення робіт з утилізації гексахлорбензолу, який зберігається в Калуському районі Івано-Франківської області.

З цією метою із державного бюджету виділено 120 мільйонів гривень. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський.
 

«Тендер проводитиме Івано-Франківська обладміністрація. Мінприроди остаточно відкоригувало обсяг гексахлорбензолу, який підлягає утилізації, і зробить все необхідне для якомога швидшого завершення робіт. Думаю, вже в середині осені ми зможемо висадити там дерева, – заявив Міністр Злочевський. – Утилізація гексахлорбензолу в Калуші – на завершальній стадії».

Довідково: Указом Президента України від 10 лютого 2010 року територія міста Калуш та сіл Кропивник та Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області оголошено зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Гексахлорбензол (ГХБ) належить до категорії стійких органічних забруднювачів (СОЗ), які мають токсичні властивості, погано розкладаються в природних умовах, характеризуються біоакумуляцією та є об'єктом транскордонного переносу повітрям, водою та мігруючими видами тварин. Призводять до розвитку хвороб імунної та репродуктивної системи людини, ракових захворювань, вроджених дефектів у дітей. Виробництво та використання СОЗ регулюється Стокгольмською концепцією, що ратифікована Верховною Радою України у 2007 році.

Джерело: http://www.menr.gov.ua/

Оцінка: 
0
No votes yet