На кафедрі «Екології та охорони навколишнього середовища» ВНАУ вчаться вирішувати нагальні екологічні проблеми

Усіх нас турбує стан оточуючого навколишнього середовища, оскільки якість життя сьогодні як ніколи раніше залежить саме від того яким повітрям ми дихаємо, яку воду ми п’ємо і наскільки якісною їжею ми сьогодні харчуємося.  Хоча, звичайно, коло екологічних проблем значно більше.

І кому як не екологам-початківцям вчитися яким чином їх можна вирішувати. Саме з цією метою на базі наукового студентського гуртка  "Активність ноосфери і екологічна безпека",  яким керує доцент кафедри Кавун Е.М. в січні цього року була створена група ініціативних студентів, котрі виявили бажання проявити себе в конкретних екологічних проектах.  А оскільки початок будь-якої справи починається з намірів, то і вирішили  назвати ініціативну групу «Екодром ВНАУ», тим самим зорієнтувавши себе до професійного злету. За координацію дій між студентами 3-го та 4-го курсів взяв на себе студент групи 32-ЕО Олександр Шевченко.

Одна із цілей «Екодрому» – вчитися співпрацювати з існуючими громадськими організаціями та з екологічними фондами, які могли б підтримати ті чи інші екологічні проекти. Для цього була відпрацьовані шляхи виходу на них, використовуючи мережу Інтернет.

Вирішення проблем екології це перш за все вміння їх бачити, і одночасно, вміння бачити причини їх виникнення та шляхи їх розв’язання. Саме з цією метою 15 лютого було вирішено провести мозковий штурм, який ставив за мету окреслити коло нагальних екологічних питань, які  щоденно нас і оточують і турбують.

Разом із студентським активом в акції приймали участь екологи з м. Вінниці, яким небайдуже майбутнє нашого міста. Для участі були запрошені також ЗМІ і нам приємно, що ВДТ також висвітлить діяльність студентського активу.

Під час проведення дискусії в яких найактивнішими були Тетяна Микулінська, Павук Іван та Шевченко Олександр було піднято цілий ряд питань, що стосуються озеленення міста, створення привабливого дизайну в міському середовищі. Була також окреслена проблема переробки та ліквідації побутових відходів та смітників, торкнулися також питання чистої води, яка хвилює буквально кожного, а також деякі інші питання. Час пройшов швидко, на одному подиху, а всі учасники отримали гарний досвід, який допоможе їм у майбутній професійній роботі.

Ми дуже надіємося, що ця невеличка акція приверне увагу небайдужих до гострих питань екології і допоможе нашому місту стати ще чистішим і привабливішим, а самому університету привернути до себе увагу як одного з центрів екологічного руху у Вінниці. Ми з задоволенням чекаємо на «Екодромі» усіх, хто хоче бачити майбутнє чистим і придатним до здорового життя.

Оцінка: 
0
No votes yet