«Мирний атом» засудили

В останні дні суди Канади і Японії прийняли найважливіші рішення щодо заборони діяльності АЕС. В Японії не зможе відновити роботу одна з найбільших у світі АЕС Охі , а в Канаді зупинено будівництво нових реакторів на АЕС Дарлінгтон.

Обласний суд префектури Фукуї заборонив компанії КЕPCO ( Kansai Electric Power Co ) відновлювати експлуатацію 3 і 4 реакторів АЕС Охі. Суддя визнав , що система охолодження має суттєві недоліки , які не дозволяють визнати її надійної в разі можливого землетрусу. Судова заборона на відновлення роботи АЕС є найважливішим прецедентом для Японії - до цього противники «мирного атома » жодного разу не вигравали подібної справи в суді.

 

Станція Охи , як і інші АЕС Японії , був відключена для перевірки безпеки після аварії на Фукусімі в 2011 р.

Рішення суду очевидно буде серйозною перешкодою для атомної індустрії, яку  намагаються відродити в Японії. Тут вже 3 роки не припиняються дебати між прихильниками і противниками атомної енергетики.

Компанія- оператор КЕРСО швидше за все буде подавати на апеляцію, щоб захистити інтереси своїх акціонерів. Таким чином, це рішення суду не можна вважати остаточним.

У Канаді святкують перемогу Грінпіс та інші громадські екологічні організації, які боролися з планами будівництва нових реакторів з 2006 року. «На щастя переміг здоровий глузд. Просто не вкладалося в розумі , як влада могли погодити будівництво без оцінки негативних наслідків напрацювання радіоактивних відходів та можливих аварій по «фукусімському» сценарію» , - прокоментував рішення суду експерт Грінпіс Канади Шон Патрік СТЕНС .

Розглянувши ситуацію навколо АЕС Дарлінгтон, канадський суд погодився з екологами в тому, що федеральний наглядовий орган помилково санкціонував будівництво 4 нових реакторів без оцінки екологічних наслідків . Виданий дозвіл на будівництво визнали недійсним .

Суддя, зокрема, вказав, що для початку будівництва необхідно вирішити проблему поводження з уже накопиченими відходами і тільки потім виробляти нові.

Якщо компанія OPG наполягатиме на продовженні будівництва, то їй доведеться повторно пройти процедуру експертизи.

Оцінка: 
0
No votes yet