Mushroom Community Campus – нова пам'ятка В'єтнаму

Команда студентів із Національного університету Сінгапуру та Мельбурнського університету розробила дуже незвичайний проект екологічно чистого студентського містечка. Проектувальники взяли на озброєння біофільний дизайн і надихалися під час роботи зовнішнім виглядом дуже поширених еукариотичних організмів. Мова йде про гриби.

Незвичайний кампус буде зведений у місті Шапа, яке знаходиться на північному заході В'єтнаму. Планується, що при його будівництві активно використовуватимуться місцеві матеріали на зразок рисової соломи. Механізми природної вентиляції та освітлення, а також система збору дощової води використовуватимуться для мінімізації споживання енергії будівлі.

Mushroom Community Campus - саме так кампус назвали його творці - також зможе пишатися масивами фотоелектричних панелей і системою нагріву води, що використовує сонячну енергію. Ці технології дозволять кампусу бути майже повністю самодостатнім в енергетичному плані. Проектувальники зазначають, що такий підхід дозволить досягти скорочення викидів вуглекислого газу більш, ніж на 70 відсотків.

 

Автори проекту удостоїлися головного призу на конкурсі International Tropical Architecture Design Competition, який нещодавно проходив у Сінгапурі.

Переклад АВЕ «Альтернатива» за матеріалами Inhabitat

Оцінка: 
0
No votes yet