Мох FM: Перше в світі радіо, що живиться енергією рослин за допомогою «біологічних сонячних панелей»

Мох FM – перша в світі радіостанція, що живиться енергією рослин! За допомогою ємностей з мохом сформований паливний елемент на фотосинтезуючих мікроорганізмах (Photo-MFC), який захоплює електрони, які вивільняються в процесі фотосинтезу, та перетворює їх на електроенергію навіть тоді, коли світла немає. Проект створений швейцарським дизайнером Фаб’єном Фелдером ( Fabienne Felder) разом з науковцями Кембріджського університету Доктором Паоло Бомбеллі (Dr. Paolo Bombelli ) та Росом Деннісом (Ross Dennis). Хоча технологія ще в зародковому стані, команда розробників сподівається, що вона стане комерційно життєздатною вже через 5-10 років.

Журнал Dezeen пояснює, що елемент Photo-MFC, яку використовує Мох FM, сформована із водоутримуючих матеріалів, провідникових матеріалів та біологічної основи, на якій росте мох. Десять ємностей з мохом, які живлять радіо, з’єднані з анодами, які збирають електрони, що вивільняються в результаті фотосинтезу, та з катодами, які споживають електрони. Всю систему об’єднує зовнішній ланцюг.

Фаб’єн Фельдер сконструював радіо повністю з викинутих матеріалів та підключив його до Photo-MFC в якості біохімічного експерименту. Показовим є не лише те, що це перше радіо, що живиться від рослин, а й те, що вперше нова життєлюбна технологія використана на щось, що потребує більше енергії, ніж рідкокристалічний дисплей.

Дизайнери мали кілька причин взятися саме за мох. Не лише тому, що рід мохів «через особливості своїх процесів фотосинтезу краще підходить для створення Photo-MFC», а й через їх здатність знижувати рівень вуглекислого газу, покращувати якість повітря, підвищувати вологість та «забезпечувати візуально і відчутно заспокійливий вплив". Важко знайти інший матеріал для дослідів з подібними характеристиками.

На теперішній стадії Мох FM захоплює лише 0,1% електронів, вироблених в процесі фотосинтезу, але дослідники очікують, що цей показник може зрости в результаті подальших досліджень та розвитку експерименту. Та навіть з поточним рівнем ефективності Фельдер вирахував, що якби хоча б 25% жителів Лондона (населення міста 2,7 мільйонів людей) заряджали свої мобільні телефони в середньому дві години на день від моху, то можна було б заощадити 42,5 мільйонів кіловат-годин, ця енергія еквівалентна тій, яку споживає маленьке місто (її ціна близько 6,81 мільйонів фунтів), а річні викиди вуглецевого газу скоротилися б на 39632 тони.

АВЕ «Альтернатива», за матеріалами inhabitat

Оцінка: 
0
No votes yet