Мінприроди не погоджується із позицією громадських організацій

 Нагадаємо, що на 17 червня 2010 року було заплановано проведення громадського обговорення проекту «Стратегії національної екологічної політики України на період до 2020 р».
 
В результаті, Громадська рада при Міністерстві охорони навколишнього середовища визнала таким, що не відбулося, громадське обговорення проекту Стратегії національної екологічної політики до 2020 року. Причиною такого рішення стало порушення з боку Мінприроди вимог українського законодавства щодо проведення консультацій з громадськістю під час підготовки документа.
 
Натомість, Мінприроди не погоджується із рішеннями засідання Громадської ради від 17.06.2010 р., вважає дії її представників неконструктивними  і такими, що стримують процес прийняття надважливого для розвитку України документу.
 
За повідомленням прес-служби Мінприроди, з метою забезпечення  участі громадськості  в обговоренні, на адресу  Управління екологічної політики Мінприроди були надіслані 8 пропозицій від різних організацій, зокрема, Інституту екології людини, ТОВ «ЕКО», Громадської  експертної ради «Екоперспектива», НТСЕУ, виконкому Макіївської міської ради та ін.  Також, у відповідності до процедури проведення громадських слухань, представники Мінприроди підготували презентацію Стратегії.
 
Мінприроди заявляє, що  деструктивна поведінка представників Громадської ради  не дозволила  дотриматися процедури  обговорення проекту Стратегії. Представники Громадської ради мотивували свою поведінку тим, що Кабінетом  Міністрів України проект Стратегії вже передано на розгляд до Верховної Ради України.
При цьому  представники Громадської ради ігнорували пропозиції Мінприроди щодо проведення громадських слухань, узагальнення пропозицій громадськості та внесення їх до тексту Стратегії  на етапі повторного слухання у Верховній Раді України.
 
Оргуська конвенція ЄЕК ООН, до якої апелюють члени Громадської ради,  не регламентує, на якому етапі прийняття документа має відбуватись його громадське обговорення. Цей документ лише  висловлює  побажання, що б це відбувалось на якомога ранній стадії. Мінприроди вважає прийнятним проведення громадського обговорення проекту Стратегії на етапі повторного слухання у ВРУ.
Джерело:
http://ecoclub.kiev.ua
Оцінка: 
0
No votes yet