Майбутнє відновлюваної енергетики

Якщо припустити, що людська цивілізація буде існувати протягом ще, як мінімум, 1000 років, то ми, в кінцевому підсумку, прийдемо до 100% системи використання відновлюваних джерел енергії. Що б не говорили про існуючі резерви і невідкриті джерела викопного палива, інші горючі або радіоактивні мінерали, вони, в кінцевому рахунку, будуть вичерпані або стануть занадто дорогими для видобутку. Про це повідомляє прес-служба АВЕ «Альтернатива», посилаючись на Стіва Сойера, генерального директора Всесвітньої ради з вітроенергетики.

Згідно з науковими дослідженнями, викиди CO2 та інших парникових газів повинні досягти піку і почати знижуватися менш ніж через десятиліття, якщо ми не хочемо досягти підвищення середньої світової температури більш ніж на 2° С - мети, до якої зобов'язалися 192 члена уряду Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК ООН).
Як повідомляє нова доповідь про наслідки зміни клімату Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК), опублікована в березні цього року, перевищення температури на 2° С може спричинити серйозні неприємності для людської цивілізації. Для їхнього уникнення потрібно вже зараз ставити запитання «як досягти 100% відновлюваної енергетики?» і «що нам це коштуватиме?». І якнайшвидше знаходити на них відповіді.
«Нам не потрібно жертвувати світом, щоб врятувати планету», - заявив Оттмар Еденхофер, співголова Робочої групи III МГЕЗК. Дотримання жорстких кліматичних цілей на основі того, що ми тепер знаємо, буде коштувати приблизно 0,06 відсотків річного зростання ВВП до кінця сторіччя - і це не враховуючи життів, які будуть збережені.
У той час як існує велика кількість експертів, які стверджують, що відновлювані джерела енергії не можуть повною мірою забезпечити нашу енергетичну систему, майже неможливо знайти підтвердження їхнім словам. Часто лунають питання типу «що робити, коли сонце не світить чи вітер не дме?». Подібні заяви здаються смішними. Люди забувають, що гідро-, біо, геотермальна енергетика не такі мінливі, як сонячна та вітрова. Вони забувають, що Бразилія, Норвегія і Нова Зеландія майже 100% відсотків електроенергії забезпечують за рахунок відновлюваних джерел, і що Данія, Швеція та інші країни скоро також досягнуть цієї мети.
При розумному зберіганні, дотриманні заходів енергоефективності та енергозбереження, використанні інтелектуальних мереж і систем управління попитом, технічно можливо перевести економіку повністю на відновлювані джерела енергії.
100% відновлюваних джерел енергії в майбутньому є технічно досяжними, причому за невелику вартість або навіть безкоштовно по відношенню до ВВП, особливо якщо врахувати економію палива в більшості країн, а також необхідні близько $650 мільярдів/рік для субсидування виробництва та споживання викопного палива. Питання в тому, чи є це можливо з політичної точки зору. Але чи є доречними політичні аспекти, коли у нас дійсно є дуже мало часу для того, щоб почати діяти до того, як кліматична ситуація стане катастрофічною, вирве прийняття рішень з рук демократично обраних урядів і передасть його в руки аварійних служб.
АВЕ «Альтернатива» за матеріалами huffingtonpost . com

Оцінка: 
0
No votes yet