Майбутнє енергетичної безпеки України

10 червня 2014 року у великому конференц-залі НАН України Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні разом із Національним екологічним центром України, громадською організацією «Екоклуб» і Міжнародною благодійною організацією «Екологія- Право-Людина» провели конференцію «Енергетична безпека України: виклики геополітичної кризи Експертний аналіз можливостей вирішення питання енергетичної незалежності України».

Упродовж конференції увага експертів та учасників була прикута до проблем енергетичної незалежності України та енергетичного балансу, перегляду енергетичної стратегії України та впровадження необхідних заходів з енергозбереження. Особливо підкреслювали доповідачі той факт, що Україна знаходиться наразі у стані конфлікту з Російською Федерацією, що, безумовно, має вплив і на енергетичну галузь. У контексті цього обговорювалась необхідність для нової влади переглянути підхід попередніх років до енергетичного забезпечення країни.

 
Окремо було розглянуто газове питання та пов’язані з ним проблеми – недостатня забезпеченість власними ресурсами та поки що примарна перспектива використання сланцевого газу в Україні, необхідність залучення іноземних інвестицій для розробки нових родовищ, питання реверсних поставок газу та функціонування газового сектору в умовах політичної і економічної нестабільності країни. Експерти також обговорили і інші загрози енергетиці України у зв’язку з напруженими відносинами з Росією. Так, в атомній енергетиці, це питання співпраці з Росатомом в експлуатації власних АЕС (поставки ТВЕЛів), у відновлюваній енергетиці - це окупація Криму Росією і, як наслідок, фактичне згортання проектів зі встановлення потужностей і т.д.

Олександр Тодійчук, заступник голови правління НАК «Нафтогаз України», зазначив: «Дійсно, питання енергетичної безпеки стало як ніколи актуальним саме зараз. 40% в енергетичному балансі України газу – це і наша гордість, тому що це екологічно один із найбільш чистих видів палива, а з іншого боку, це наша проблема, тому що будь які потрясіння в питаннях газопостачання стають питанням життя і смерті. Зараз докладається надзвичайно багато зусиль, щоб створити умови, за яких ми можемо повністю замістити проблемний російський газ. Це не самоціль - будь-якою ціною відійти від російського газу. Вартість газу не ринкова, це теж важливий і чутливий елемент енергетичної безпеки».

Конференція стала платформою для обговорення найактуальніших питань та проблем, що постають перед енергетикою України в умовах сьогоднішньої геополітичної ситуації та підбиття певних підсумків і внесення пропозицій. Так, даний захід ще раз підтвердив необхідність підвищення рівня енергетичної безпеки, впровадження комплексних заходів з енергоефективності та енергозбереження, проведення реформ енергетичного сектору України.

АВЕ «Альтернатива»
 

Оцінка: 
0
No votes yet