Круглий стіл "Молоді та енергоощадні"

10 жовтня 2013 року Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності) провело на базі спеціалізованої школи №106 (м.Київ) круглий стіл для вчителів на тему «Молоді та енергоощадні» в рамках загальнодержавного Тижня енергоефективності. У круглому столі взяли участь представники київських шкіл, Асоціація відновлювальної енергетики «Альтернатива», Екологічний клуб «Еремурус», Національний екологічний центр України та інші.

На зустрічі була представлена програма «Молоді та енергоощадні», що має на меті підвищити обізнаність школярів в питаннях енергоефективності, енергозбереження та відновлювальної енергетики. Програма розроблялась Нідерландським енергетичним агентством у співпраці з Держенергоефективності України для її адаптації до українських шкіл. Розробка програми, що здійснювалась Нідерландським енергетичним агентством, та її подальше впровадження у школах фінансуються Європейською Комісією. Вона успішно пройшла випробування у 18 країнах світу, методичні матеріали перкладені 16 мовами. За словами координатора проекту від Нідерландського енергетичного агентства Антуанетти Смітс, загальна аудиторія даної програми досягла 50 мільйонів дітей з усього світу.
Адаптацією програми до українських шкіл програму займались Держенергоефективності України спільно із Нідерландським енергетичним агентством.

Основою програми є мультиплікаційний серіал «Мій друг Бо», що складається із трьох епізодів та двох додаткових сюжетів, які акцентують увагу дітей на необхідності економного використання енергоресурсів та перевагах відновлювальних джерел енергії. Окрім того, програма передбачає повний пакет матеріалів для вчителів: конспекти уроків та позашкільних занять, сценарії конкурсів та ігор з питань енергоефективності, енергозбереження та відновлювальної енергії.

Заступник голови Держенергоефективності України, Сергій Дубовик, зазначає: «Впровадження програми «Молоді та енергоощадні» в України почалось з Житомира і наразі охоплює 5 житомирських та три київських школи. Подібні програми просування ідей енергозбереження, енергоефективності та відновлювальної енергії стають все більш популярними в Україні, енергоефективність завдяки місцевим зусиллям покращується з роками. Пора ставити питання про підняття проблеми необізнаності людей в даній сфері на загальнонаціональний рівень, адже суспільство вже готове сприймати інформацію та прагне змінити своє майбутнє».

За словами Алли Деркач, освітнього консультанта АВЕ «Альтернатива» та вчителя спеціалізованої школи «Тріумф», «Знання про альтернативні джерела енергії органічно інтегруються в процес навчання та розвитку дітей і стають благодатним полем для розширення технічного кругозору та екологічної свідомості".

Оксана Остромогильська, вчитель початкових класів спеціалізованої школи №106, наголошує на важливості впровадження та поширення програми «Молоді та енергоощадні», адже «діти – це наше майбутнє, і для того, аби реальні екологічні загрози лишились лише страшними історіями, а не стали реальністю, потрібно виховувати майбутні покоління та прививати їм основи енергозбереження з малечку».

Юлія Мартисенко, АВЕ «Альтернатива»

Оцінка: 
0
No votes yet