Круглий стіл ЕкоПресЦентру «СВІТ У ТВОЇХ РУКАХ»

 ПРЕС-РЕЛІЗ

ЕкоПресЦентру «СВІТ У ТВОЇХ РУКАХ»

26 травня розпочинає свою роботу круглий стіл  ЕкоПресЦентр «СВІТ У ТВОЇХ РУКАХ»

Дана акція є першою в ряду інших, які ставлять за мету обговорення гострих екологічних та соціальних питань, що виникають у місті Вінниця та в області.

Засновниками проекту є:

  • Вінницька міська громадська організація “Інтер-Еко”.
  • Кафедра екології Вінницького Національного аграрного університету.
  • Обласна  універсальна наукова  бібліотека  ім. К.А.Тімірязєва.

   Нас  підтримали наступні організації: Громадська Рада сталого розвитку, Міжнародна благодійна організація «Фундація «Зелений кіт», Вінницький обласний осередок Всеукраїнської екологічної ліги, Інститут Персонального Часу та Простору (ГО «Шлях».)

Тема, що буде піднята на круглому столі 26 травня  стосується Стану зелених насаджень у місті.

ВІННИЦЯ ВТРАЧАЄ СЛАВУ ЗЕЛЕНОГО МІСТА: ХТО НЕСЕ ЗА ЦЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ?

     Це питання нами обговорювалося у квітні, результатом чого була публікація у газеті «20 хвилин» за 31 квітня,  яка отримала  істотний резонанс серед вінничан та в мережі Інтернет (ключова фраза доступу за назвою статті: «Чому у Вінниці з дерев одні штурпаки лишають».


   Однак реакція відповідальних осіб була в’ялою і неконструктивною. Тому ми вдруге піднімаємо це питання у ширшому форматі і з більш широким залученням засобів масової інформації.

     Питання торкається стану зелених насаджень у Вінниці і перш за все дерев, які по варварському знищуються останнім часом. Прикриттям для цього слугує нібито системна обрізка дерев навесні. Насправді широко використовується варварський метод, що носить назву «топпінг», від якого відмовилися в усіх цивілізованих країнах, оскільки він призводить іноді до 50% загибелі дерев з-за руйнування їх грибковими захворюваннями, в результаті за 2-3 роки, або й швидше стовбур дерева всихає. Використовуються також методи обрізки, які «винайдені» виключно у Вінниці і є не менш варварськими.

     Таке відношення до дерев не тільки руйнує зовнішній вигляд Вінниці, але й негативно впливає на молодь, підштовхує людей до безвідповідального відношення до природи і до життя взагалі. Таке руйнування зелених насаджень відбувається на фоні непрофесійної роботи, коли висохлі дерева стоять роками, руйнуючись, причому не тільки у дворах, але й на центральних вулицях, що несе значну небезпеку для людей, для житлового фонду та інших матеріальних цінностей.  Не очищаються також насадження і від омели, що є ще однією  складною проблемою, це призводить до погіршення естетичного вигляду на вулицях міста, у дворах та у парках.

    Все менша кількість зелених насаджень у місті на фоні зростаючого антропогенного навантаження значно погіршує екологічний стан, підвищує захворюваність людей, робить імідж Вінниці непривабливим як міста європейського і сучасного.

Дерева зможуть прожити і без людей, а люди без дерев – ні.

          У програмі:

       Виступи:

  • мера міста Вінниця Володимира Гройсмана;
  • директора "Вінницязеленбуду" Ігоря Любовського;
  • начальника аварійно-диспетчерської служби міста Ігоря Цимбалюка;
  • начальника управління житлового господарства Сергія Кушніра;
  • екологів експертів.


    На зустрічі будуть також запропоновані шляхи  вирішення питань щодо покращення озеленення міста Вінниці. 

    Круглий стіл успішно проведено! Інформація про результати роботи круглого столу буде опублікована пізніше.

Оцінка: 
0
No votes yet