Ключовий договір в Південно-Східній Європі ставить природний капітал в центрі економічного розвитку

В Будві, Чорногорія, представники урядів восьми країн: Албанії, Боснії та Герцеговини, Хорватії, Косова, Македонії, Чорногорії, Сербії та Словенії 2 грудня схвалили ключовий договір для захисту навколишнього середовища в Адріатичному регіоні в Південно-Східній Європі.
Згідно з договором, країни Адріатичного регіону офіційно зобов'язалися зміцнювати регіональне співробітництво в сфері охорони природи та сталого розвитку, а також створити перші тристоронні транскордонні охоронні території між Албанією, Косовом та Македонією. Також були схвалені до створення перші дві морські охоронні території в Чорногорії. За цим договором, площа охоронної території восьми країн зросла більш, ніж на 13 відсотків, схвалено створення двох нових національних парків, десяти охоронних ландшафтів та трьох морських охоронних територій.

Вісім країн взяли на себе зобов’язання оцінити економічну цінність свого природного капіталу в процесі інтеграції цілей з охорони природи в план економічного розвитку для рибного, лісового, сільськогосподарського господарств, енергетичного сектору економіки, просторового планування, і міжсекторального співробітництва.
«Прекрасний Адріатичний регіон в Південно-Східній Європі багатий на природні ресурси та визначений Всесвітнім фондом природи місцем світового значення через своє багате біорізноманіття», сказав Джим Ліп (Jim Leape), Головний директор Всесвітнього фонду природи. «WWF аплодує усім урядам, що задіяні, за їх прихильність до довготривалих вигод, пов’язаних зі сталим розвитком, на противагу короткотривалим економічним вигодам».
Країни Адріатики вирішили оцінити внесок охоронних територій до їх власних економік та економіки регіону в цілому і намалювати постійні схеми фінансування охоронних територій. Це включає план розбудови сталого туризму на цих територіях протягом наступних п’яти років.
«Всесвітній фонд природи пишається тим, що посприяв країнам Адріатики створити регіональну мережу з майже 80 охоронних територій, відомих як мережа парків Динарської Дуги», сказав Паоло Ломбарді (Paolo Lombardi), Директор WWF Середземномор’я. «Ця транскордонна співпраця в сфері захисту природи є першою для Адріатичного регіону та повинна поступово прискорити розвиток сталого туризму в регіоні».
Адріатика – найбільш багата на воду територія у Середземномор’ї. Вона має найбільші в Європі незаймані ліси зі здоровими популяціями великих хижаків, включаючи ведмедя, рись, вовка та шакала. Регіон також може похвалитися другим за величиною каньйоном у світі та біорізноманіттям – більше, ніж 5 тисяч унікальних видів.

Переклад: АВЕ «Альтернатива»

Джерело
 

Оцінка: 
0
No votes yet