Київ - найбрудніша столиця Європи

 У рейтингу авторитетного в наукових колах британського дослідницького центру Economist Intelligence Unit серед 30 європейських столиць, які оцінювалися за рівнем енергоспоживання, якості води, повітря, транспорту, якості знищення відходів, Копенгаген зайняв перше місце, обігнавши Стокгольм, Осло і Відень.
 
Як пише "Корреспондент", Києву в цьому зеленому хіт-параді дісталася останній рядок, хоча ще 20 років тому місто вважався одним з найчистіших на континенті, а з колишніх пострадянських столиць кращі результати показав Вільнюс, що розташувався на 13-му рядку.
 
Фахівці вважають причиною тяжкого стану екології Києва і, як наслідок, його низького місця в європейському рейтингу цілий ряд проблем. А головними серед них, що особливо негативно впливають на життя городян, називають дві: високий рівень вихлопних газів (результат перевантаженості міста автомобілями, які заправляються неякісним бензином) і вкрай неякісну водопровідну воду.
 
Крім того, забруднює повітря столиці виробництво, яке, на відміну від більшості європейських міст, застаріле і знаходиться в межах міста. При цьому, близько 80% столичного сміття гниє на звалищах, у той час як в Європі велика частина відходів повторно переробляється і утилізується.
 
Стрімкому забруднення повітря сприяє і скорочення зелених насаджень. Якщо в радянські часи зелена частина Києва була найбільшою в Європі - близько 30 кв. м на людину, то зараз цей показник складає всього 16 кв. м. Про це повідомляє Корреспондент.net.
Оцінка: 
0
No votes yet