Індійська столиця задихається: досягнуто найвищого рівня забрудненості.

За останніми даними ВООЗ, Нью-Делі зайняло 14 місце в рейтингу найбільш забруднених міст в світі. В цьому році рівень зріс від “серйозного” до “надзвичайного”, в зв’язку з цим з’явились неабикі передумови для кризи охорони громадського здоров’я.
 
В свою чергу, високопоставлені чиновники заявили, що основними причинами збільшення кількості токсичного смогу в Нью-Делі стало холодне повітря, туман та відсутність вітру. Внаслідок цього автомобільні випари, викиди вугільних електростанцій та промислових підприємств, а також дим від пожеж, скупчуються над містом.
 
Дані урядового Центрального комітету з контролю за забрудненням показали, що індекс якості повітря, який вимірює концентрацію отруйних твердих часток, складав в середньому 449 в один з днів. Попередній рекорд в 2018 році становив 447 — 15 червня, коли була піскова буря. Тим часом, все, що вище 100 вважається абсолютно нездоровим. В деяких регіонах Делі рівень забруднення досяг 654, що є одним з найгірших показників в році, а видимість в цих частинах міста становила всього 200 метрів, - повідомили в департаменті погоди.
 
Відповідно до дослідження, яке було опубліковане в Lancet Planetary Health в грудні, токсичне повітря в Індії забрало життя 1,24 мільйонів людей в 2017 році, або 12,5 відсотків з загального числа смертей.
 

 

Topics: 
Оцінка: 
0
No votes yet