Індія планує свій найбільший аукціон на 1 500 МВт в сонячній енергетиці

Індія планує виставити 1 500 МВт сонячних потужностей на найбільший в країні аукціон, стверджуючи. Про це повідомляє прес-служба АВЕ «Альтернатива». Фотовольтаїка може стати такою ж дешевою, як і вугілля вже на п'ять років раніше, ніж це очікувалося.
«Уряд пропонує ввести схему для спонсорування 1 500 МВт з'єднаних з мережею сонячних фотовольтаических енергетичних проектів», - повідомив міністр енергетики Індії Піюш Гоял (Piyush Goyal). Він також зазначив, що «сонячна» електрика може стати ціновим конкурентом викопному паливу вже до 2017 року, а не до 2022.

Країни з економікою, що розвивається, включаючи Індію, Бразилію і ПАР, використовують конкурентні торги, щоб мінімізувати субсидії в «чисту» енергетику на відміну від Європи і Японії, де уряди встановлюють тарифи вищі за ринкові на вітрові та сонячні установки. Таким чином Індія знизила вартість виробництва сонячної енергії приблизно на половину з моменту першого аукціону в 2010 році.
Компанії будуть пропонувати ціну з дисконтом до максимального тарифу, встановленого центральним регулятором електроенергії, згідно з проектом правил для аукціону. Ті компанії, які запропонують продаж виробітку за нижчою ставкою, виграють аукціон. Компанії, включаючи дочірні підприємства, можуть виграти максимум 100 МВт.
З 1 500 МВт, третина має бути використана сонячними елементами і панелями місцевого виробництва. Потужності будуть надані в два етапи, перший – 750 МВт – до березня, а решта в наступному фінансовому році. Важливо зазначити, що Індія не надаватиме державні субсидії, як це було першого разу під час лютневих торгів.

АВЕ «Альтернатива» за матеріалами renewableenergyworld.com

Оцінка: 
0
No votes yet