Ґрунтовний аналіз показує досяжність майбутнього для відновлюваної енергетики Китаю

Згідно з новим звітом Всесвітнього фонду природи США (WWF-US), взявши на озброєння заходи зі збереження довкілля та відновлювану енергетику, до 2050 року Китай може досягти частки споживання відновлюваної енергії 80% та значно зменшити витрати на неї порівняно із сучасним станом речей, коли країна залежить від вугілля.

В результаті такого переходу Китай скоротить свої викиди вуглецю від вироблення енергії на 90% порівняно з тими, які б мав у 2050 році за умови дотримання теперішнього курсу, при цьому не втрачаючи надійності енергетичної мережі та не сповільнюючи економічний ріст.

Звіт «Майбутнє покоління Китаю» (China’s Future Generation) був  підготовлений Науково-дослідним інститутом  перехідної енергії (Energy Transition Research Institute (Entri)) для Всесвітнього фонду природи та містить чіткі комп’ютерні моделі, що відтворюють 4 сценарії, які засновані на теперішніх достовірних технологіях: «Базова лінія», «Висока ефективність», «Багато відновлюваної енергетики» і «Сценарій низьковуглецевої суміші». Для обробки результатів працівники інституту дослідили попит та пропозицію на електроенергію у Китаї година за годиною до 2050 року, використовуючи покращену версію China Grid Model.

«Взявши до уваги енергозбереження, ефективність та відновлювані джерела енергії, Китай має потенціал для того, щоб показати всьому світові, що економічне зростання можливе разом зі значним скороченням викидів, які забруднюють повітря та спричинюють зміну клімату», сказав Директор китайської кліматичної та енергетичної програми Всесвітнього фонду природи Лунян Лу (Lunyan Lu). «Це дослідження показує, що, маючи політичну волю, Китай може процвітати та одночасно відмовлятися від використання вугілля протягом наступних 30 років».

Також для пришвидшення розвитку відновлюваних джерел енергії, найбільш населений регіон з проблемами у електропостачанні буде потребувати одночасного проведення агресивних ініціатив з енергоефективності для зменшення попиту на електроенергію. Ці заходи, включно зі сміливими стандартами для приладів та виробничого обладнання, можуть зменшити річне споживання електроенергії  в 2050 році майже на половину, що, ймовірно, надасть золотий стандарт для цих продуктів у всьому світі та здійснить перехід всієї системи вироблення енергії на відновлювані.
«Це дослідження дозволяє лідерам Китаю відкласти питання технічного втілення та економічної життєздатності. Замість них час сфокусуватися на прийнятті правильної політики та встановленні правильних інституцій для забезпечення жителів Китаю  чистою, відновлюваною електроенергією», сказав Лу.

«Як Китай, так і США знаходяться на роздоріжжі, де лідери повинні вибрати між майбутнім, в якому здорові громади, які отримують чисту, відновлювану енергію, або майбутнім затемненням  через забруднення повітря та зростання кількості небезпечних наслідків зміни клімату», сказала Л’ю Леонард (Lou Leonard), Віце-президент зі зімни клімату у Всесвітньому фонді природи США. «Цього року, коли всі країни розробляють свої нові національні кліматичні цілі напередодні зустрічі в Парижі, наші лідери повинні обрати яскравіше майбутнє. Для лідерів Китаю вибір простий. Цей звіт показує, що відновлювана енергетика є здійсненною. Китай може виконати нові сміливі цілі з сьогоднішніми технологіями та одночасно скоротити витрати на електроенергію".

Джерело – WWF, переклад – АВЕ «Альтернатива»

 

Оцінка: 
0
No votes yet