Франція: вітроенергетика та енергетичний перехід

Франція довго була однією з найбільш залежних країн у світі від ядерної енергетики, але тепер часи змінюються. Коли президент Франції Франсуа Олланд прийшов до влади в 2012 році, він пообіцяв скоротити ядерну залежність країни з 75 % до 50 % до 2025 року.

Згідно з останніми статистичними даними Європейської вітроенергетичної асоціації (EWEA), сьогодні перед Францією поставлена мета щодо досягнення 19 ГВт потужностей вітроенергетики до 2020 року, порівняно з нинішнім рівнем - 8,2 ГВт. Це дозволить країні значно підвищити частину електроенергії, одержуваної з вітру, тоді як сьогодні вона складає всього лише 3%.

Близько 64% французів розглядають енергію вітру як вирішення енергетичних проблем, зокрема, в контексті енергетичного переходу, говориться в дослідженні CSA, опублікованому в березні 2014 року. Крім того, 80% з 1010 респондентів вважають за необхідне інвестувати у вітер, не чекаючи закінчення життєвого циклу традиційних електростанцій.

65% опитаних сказали, що вони сьогодні інвестували б у відновлювану енергетику (вітрову і сонячну), якби їм особисто довелося вибирати одне з джерел енергії для інвестування. 15% вибрали б ядерну енергетику, 7% - газ і 1% - вугілля. Такі результати показують, що французи усвідомлюють, що енергетичний перехід повинен відбутися, вони досить впевнені у відновлюваній енергетиці, щоб інвестувати в неї, якщо є така можливість, і вони знають, що настав час діяти.
Наступний рік є ключовим для осіб, які приймають енергетичні рішення у Франції, так як і саміт ООН зі зміни клімату, і щорічний захід - EWEA 2015, який проведе Європейська вітроенергетична асоціація за два тижні до цього, відбудуться в Парижі. Захід має стати платформою для галузі вітроенергетики, щоб продемонструвати свої сприятливі для клімату технологічні рішення світовим лідерам на саміті ООН.

Думка французів з приводу вітроенергетики збігається з загальноєвропейськими опитуваннями, деталізує EWEA. У EWEA також вважають, що вітроенергетика забезпечує безліч переваг для громадськості - від нових робочих місць та економічного відродження до боротьби зі зміною клімату та зміцнення енергетичної безпеки. На місцевому рівні здача в оренду землі для вітрових установок може забезпечити дохід, і податки, отримані з вітроенергетичного бізнесу, можуть бути використані місцевою громадою для поліпшення інфраструктури і сфери послуг - все це досить сильно сприяє позитивному сприйняттю вітроенергетики громадськістю.

АВЕ «Альтернатива» за матеріалами www . ewea . org

 

Оцінка: 
0
No votes yet