EPIA у своєму звіті стверджує, що ретроспективні заходи шкодять європейській сонячній індустрії

Постійне загальноєвропейське втручання на урядовому рівні підірвало багато ринків фотовольтаїки у Європі, вони шкодять довірі та піддають сумнівам кваліфікованість урядів, зазначається у звіті.

Звіт Європейської Асоціації фотовольтаїчної індустрії (European Photovoltaic Industry Association (EPIA)) розкритикував так звані «ретроспективні заходи» європейських урядів у сонячній політиці, стверджуючи, що таке політичне втручання серйозно зашкодило фотовольтаїчній галузі у Європі.

Звіт вийшов під назвою «Ретроспективні заходи на національному рівні та їх вплив на фотовольтаїчний сектор». В ньому проаналізовано багато регуляторних та законодавчих змін у фотовольтаїчній політиці, запропонованих, виправлених та/або відкликаних чи скасованих на території Європи протягом останніх кількох років. У висновках: широке поширення недалекоглядності, ревізіонізму та бажання виправити попередні помилки, які мали негативний вплив на всю сонячну економіку континенту.

Короткий прес-брифінг, підсумовуючи 24-сторінковий звіт, був різким у своїх оцінках різних ініціатив урядів ЄС: «європейський фотовольтаїчний сектор постійно стикається з ретроспективними заходами та іншими позаплановими змінами, які напряму руйнують стабільність та життєздатність теперішніх та майбутніх інвестицій в ряді країн».

Фраук Тіс (Frauke Thies), керівник з політики в EPIA, наголосив, що зміни схеми державної підтримки підірвали стабільність багатьох фотовольтаїчних галузей по всій Європі. Він сказав: «ретроспективні заходи, мораторії, так само, як позапланове зменшення чи припинення підтримки, часто призначені для виправлення минулих помилок урядів з надмірної опіки, тільки погіршують ситуацію».

«Створюючи нестійкий клімат для інвестицій, такі заходи провокують зупинку проектів, їх банкротство та втрату роботи людьми у фотовольтаїчному секторі. Більше того, це примушує сумніватися у кваліфікованості урядів, що призводить до негативних наслідків для всієї економіки», сказав Тіс.

Подальша невизначеність на шляху

Твердження, написані у звіті EPIA, можуть виглядати очевидними, але кількість проектних пропозицій, що зараз знаходяться на стадії розробки, говорять про те, що уряди нічому не навчилися з минулих своїх помилок чи помилок їхніх сусідів – різноманітні ретроспективні заходи знову на порядку денному, створюючи ще більшу невизначеність у галузі, ніж це було під час боротьби із безліччю загроз у 2013 році.

У звіті наводиться приклад недолугої та шкідливої політики планування у Чехії. Протягом останніх трьох років EPIA описала велику кількість ретроспективних заходів, які були запроваджені та спричинили банкрутства у фотовольтаїчні галузі даної країни, власники фотовольтаїчних систем відмовлялися від них через неспроможність сплатити банківські позики.

Також висвітлене скорочення іспанської фотовольтаїчної індустрії, що набуло широкого розголосу: виявилося, що сьогодні в цій галузі задіяні 7 тисяч робітників, тоді як ще у 2008 їх було 80 тисяч. У звіті також висвітлена ситуація в Греції: країна оточена численними проблемами, що витікають з діяльності уряду. Виявилося, що фотовольтаїчну галузь підриває непослідовна політика, що знижує рівень довіри на ринку.

«Для того, щоб уникнути будь-якого ризику надмірної компенсації та гарантувати сталий розвиток відновлюваної енергетики у Європі, механізми підтримки мають пройти «перевірку на стійкість», каже Тіс. – Вони повинні мати конкретну технологію, бути передбачуваними та одночасно динамічними. Це означає, що допоміжні заходи повинні застосовуватися на постійній основі, бути заснованими на об’єктивних та прозорих критеріях».

АВЕ «Альтернатива»

Оцінка: 
0
No votes yet