Енергоощадливе вуличне освітлення м. Здолбунова

Здолбунівська громадська організація «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» (Рівненська область) виграла грант програми розвитку ООН.
 
        З приємності розпочався новий рік для активістів ЗЕОНу. Отримана звістка про позитивне рішення щодо поданого проекту надихнула на швидке і якісне планування цілої низки заходів що чекають на організацію і громаду краю в рамках проекту. Меморандум про Співпрацю підписали Голова Ради ЗЕОНу Микола Орлов та Директор Представництва програми розвитку ООН Рікарда Рігер. Презентація проекту у місті відбудеться за 2-3 тижні, тому слідкуйте за новинами на нашому сайті та у ЗМІ.
        Метою проекту є впровадження енергозберігаючих технологій в міську систему освітлення, з метою заощадження електроенергії та зменшення використання ресурсів.
        Заміна вуличної системи освітлення покращить якість освітлення міста, його естетичний стан та матиме економічний ефект, адже сучасні системи освітлення споживають значно менше енергії.
        Заміна існуючих вуличних ліхтарів на ліхтарі з енергозберігаючими лампами економічно та екологічно вигідно. Ліхтарі з енергозберігаючими лампами споживають менше енергії, мають довший термін служби та менший негативний вплив на навколишнє природне середовище.
        Головною інформативною метою проекту є підвищення обізнаності громадян про переваги енергозберігаючих технологій на прикладі заміни звичайних ламп розжарювання потужністю 300-400 Вт енергозберігаючими лампами меншої потужності .
        Довідка. Існуюча система вуличного освітлення в м. Здолбунів на даний момент є матеріально та морально застарілою. Саме тому даний проект має на меті встановити нову освітлювальну систему згідно європейських стандартів, з врахуванням всіх заходів енергозбереження та безпеки. Планується замінити існуючу систему з ртутними лампами на натрієві. Здолбунівська міська рада по мірі можливості та наявності коштів намагається поступово заміняти існуючу систему освітлення новою енергозберігаючою, усвідомлюючи важливість вирішення даного питання для покращення благоустрою міста.
        Загальна протяжність доріг в місті Здолбунів з вуличним освітленням 43.4 км. Кількість світо точок 1500 шт : лампи розжарювання 50 шт; лампи натрієві – 200 шт;. лампи ртутні -1250 шт. В рамках проекту буде замінено не менше 300 ламп і 100 світильників, а також супутньої електроніки, кабелів вуличного освітлення.
        Проект підтриманий ПМГ ГЕФ програми розвитку ООН, співфінансування ГО АЦРМ «ЗЕОН» та Здолбунівська міська рада. 
        Щочетверга о 17.20 будуть відбуватись наради учасників, волонтерів проекту в офісі ЗЕОну м.Здолбунів вул.Незалежності,11. Запрошуємо долучитись до нас і внести свій посильний вклад в енергозбереження міста.
 
 
Активісти ГО «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» провели попередній аудит систем освітлення м.Здолбунова
        Днями на вулицях м. Здолбунова можна було спостерігати дещо дивну та незвичну картину – кілька людей з фотоапаратами робили знімки… стовпів 
        Насправді ж це активісти ГО «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» проводили попередній моніторинг стану систем освітлення по вулиці Шкільній та Незалежності в рамках проекту «Енергоощадливе вуличне освітлення м. Здолбунова». В результаті кількагодинної роботи було отримано розгорнуту картину стану ламп та світильників, а також естетичний вигляд самих електроопор. 
        Участь у візуальній діагностиці приймали: керівник АЦРМ «ЗЕОН» Микола Орлов та менеджери проекту «Енергоощадливе вуличне освітлення м. Здолбунова»: Анатолій Бойко та Анна Поліщук, які поділились своїми враженнями.
        Анатолій Бойко: «Попередній аудит вуличного освітлення дозволить нам співставити енергоспоживання по даних вулицях до та після встановлення енергоощадливих натрієвих лапм, а також виявити інші недоліки систем освітлення: «скрутки», зіпсовану чи частково демонтовану святкову ілюмінацію, сторонні елементи на стовпах тощо»
        Микола Орлов: «В результаті дослідження ми отримали візуальну оцінку стану систем освітлення, як в денний так і в нічний час, що дасть змогу якнайкраще підготуватись до наступного етапу впровадження проекту»
        Анна Поліщук: «Фотографування дозволило не лише зафіксувати недоліки системи вуличного освітлення, але й поспілкуватись із здолбунівчанами та донести до них інформацію про проект «Енергоощадливе вуличне освітлення м. Здолбунова».
 
Запрошуємо на презентацію проекту
        Користуючись нагодою, ГО «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» запрошує Вас на презентацію проекту «Енергоощадливе вуличне освітлення м.Здолбунова», що включатиме показ слайд презентації проекту, семінар за участю активістів і партнерів проекту та початок екологічної вікторини, яка буде відбуватися в рамках проекту. 
        УВАГА! Перше питання вікторини буде оголошено лише під час презентації проекту.
        Головний приз вікторини трьохденна поїздка в екологічно чистий куточок України – КАРПАТИ від партнера проекту туристичної агенції «Казкова подорож».
        НЕ ВТРАТЬТЕ таку можливість! Кількість місць обмежена, заохочується попередня реєстрація участі шляхом довільного повідомлення по е-мейл Analitik_Rivne@bigmir.net 
        Місце та час проведення:
Актова зала Здолбунівської міської ради (2-й поверх)
м.Здолбунів, вул. Приходька, 1
П’ятниця, 11 березня 2011 року, о 13:00

Анатолій Бойко,
менеджер проектів ГО «ЗЕОН»
an_boyko [at] ukr.netОцінка: 
0
No votes yet