Експертна зустріч за участю керівництва Міністерства екології та природних ресурсів України

4 грудня 2014 року в Комунікативному центрі Уряду відбулись експертні зустрічі за участі заступника директора Департаменту правової та міжнародної діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України Наталії Загурської, експерта з правових питань, доцента кафедри конституційного, адміністративного та міжнародного права Університету економіки та права “КРОК”, кандидата юридичних наук Сергія Вихриста, співкоординатора екологічної групи Реанімаційного пакету реформ, координатора напрямку “Екологізація політики та практики” Всеукраїнської екологічної громадської організації “Мама-86” Марти Рудої.

Відеоспілкування, як і зазвичай, проходило з науковцями, експертами, представниками громадських об’єднань, громадських рад при облдержадміністраціях Дніпропетровська, Харкова, Львова та Одеси. Учасники обговорили низку ключових питань щодо вирішення нагальних питань, що стосуються адаптації екологічної політики до норм Європейського Союзу згідно Угоди про асоціацію.
«Міністерство екології та природних ресурсів України йде у авангарді процесів апроксимації вітчизняного законодавства до законодавства ЄС. Ця Угода відкриває для України нові горизонти та можливості, разом з тим, адаптація європейського законодавства є значним викликом як для законотворців так і для економіки в цілому. Зважаючи на той факт, що європейські екологічні стандарти є найвищими в світі, а політика охорони навколишнього природного середовища є інтегрованою в майже всі галузі економіки, імплементація директив та регламентів додатку ХХХ до Угоди представляє собою тривалий трансформаційний процес», - зазначила Наталя Загурська.
«Метою наближення (апроксимації) законодавства є приведення його у повну відповідність до вимог права ЄС, як «на папері», так і на практиці. Це процес постійний, який відбувався і відбувається, як в «асоційованих» державах, що є кандидатами на вступ до Європейського Союзу, так і в державах-членах ЄС. Тому процес апроксимації, який має пройти Україна, дає можливість організувати інститути, виробити процедури та підготувати персонал (кадри) для виконання повсякденних процесів і обов’язків Європейського Союзу з розроблення правових норм, їхньої реалізації та контролю дотримання», - підсумувала заступник директора Департаменту правової та міжнародної діяльності Міністерства.

Оцінка: 
0
No votes yet