Екологи дали поради , як зробити Новий Рік "зеленим" святом

Всесвітній фонд дикої природи ( WWF) підготував список корисних порад та ідей для тих , хто хоче, щоб новорічні свята були не тільки радісними і запам'ятались, але і максимально "зеленими". За даними екологів , у західній Європі та США кількість сміття в період Різдва і Нового року зростає на 25-30 % - даних по Україні немає, проте " за приблизними оцінками фахівців, вони близькі до американських і європейських.У списку 12 новорічних екопорад WWF є, зокрема, рекомендація купувати тільки корисні і бажані подарунки, при необхідності об'єднуючи бюджети з родичами, колегами або друзями.

Якщо ж непотрібний подарунок подарували вам, краще не викидати його, а віддати безкоштовно або продати тим, кому він потрібніше.

Крім того, допоможуть зменшити екологічний "слід" свят, наприклад, благодійний сертифікат або практичний подарунок, зроблений своїми руками - наприклад, різдвяне печиво.

Якщо ви купуєте обгортковий папір, віддавайте перевагу 100 % паперу. Гарний обгортковий папір можна виготовити самостійно практично з будь-яких обрізків і обривків - з газет, зошитів, альбомів, листів для принтера, серветок, картону.

Екологи також радять звернути увагу на листівки з друкарень, які використовують папір, сертифікований за стандартами Лісової опікунської ради (FSC), саморобні та електронні листівки, і відмовитися від покупки пластикової ялинки, використання якої пов'язане з більш високими викидами парникових газів, - наприклад , на користь живої ялинки в горщику або навіть у дворі будинку.

Жива ялинка екологічна тільки в тому випадку, якщо вона вирощена в розпліднику або легально заготовлена ​​в лісі в ході проріджування підросту, рубок догляду в молодняках, під ЛЕП , на ділянках лісу , відведених у рубку і так далі. Якщо ваше дерево було зрубано приватною особою вздовж дороги - то своєю покупкою ви заохотите руйнування лісових екосистем.

Новорічні ялини можна купувати тільки у організацій, що мають відповідні документи - в лісництвах, на організованих ялинкових базарах, в магазинах, нагадують експерти фонду .

Дерева спалюють у котельнях опалення, переробляють в компост для добрива, роблять різну продукцію - від паперу і паливних брикетів до наповнювачів для котячого туалету. У СРСР з ялинок робили деревно-тружкові плити , а зараз в Україні бізнес з переробки ялинок тільки відроджується, і масового прийому ялинок у містах практично немає.

Джерело: WWF, vk.com/eco_community

Оцінка: 
0
No votes yet