«ЕКОклас» - дорослі вчинки школярів

13 листопада 2013 відбулась прес-конференція організаторів та експертів всеукраїнського шкільного конкурсу «ЕКОклас» під девізом: «Твій перший дорослий проект!». На прес-конференції була представлена  експертна думка у сфері ЕКОвідповідальності, відбулось знайомство з юними екологами Києва та виставкою їхніх творчих робіт, а журналісти «перетворились» у стейкхолдерів проекту «ЕКОклас» за допомогою ініціативи «Благодійність замість сувенірів».

Cоціальний проект «ЕКОклас» - це ініціатива, що має на меті об’єднати зусилля дітей, батьків і педагогів для покращення екологічної ситуації в кожному окремому регіоні та в Україні в цілому.

Олег Картавцев, директор ДП «Центр екологічних ініціатив» Міністерства екології та природних ресурсів України, на прес-конференції з приводу старту ініціативи зазначив: «Те, що ми використовуємо, має бути не лише безпечним і комфортним, але і повинно бути максимально енергоефективним та виробляти мінімальну кількість відходів. Формування зеленого світогляду підростаючого покоління дозволить нам з оптимізмом дивитись у майбутнє».

Шкільний конкурс проводиться за трьома колективними номінаціями: «ЕКОдизайн», «ЕКОінновація» та «ЕКОкреатив».
Анатолій Подобайло, заступник директора ННЦ «інститут біології» КНУ імені Тараса Шевченка, зазначив основні критерії оцінювання робіт учасників проекту: «Перш за все, в роботі повинен бути власний внесок автора. По-друге, враховуватись буде можливість тиражування, тобто можливість застосування ідеї в широкому загалі. По-третє, важливу роль відіграє також життєвість ідеї, тобто можливість продовження її реалізації після закінчення проекту».

Результати будуть оголошені 12 травня 2014 року – у День екологічної освіти в Україні. Автори найкращих ініціатив отримають у подарунок техніку з екохарактеристиками для створення унікального мікроклімату у шкільних класах. Також будуть відзначені і педагоги-керівники проектів.

У рамках соціального проекту «ЕКОклас» підтримку знайшла ініціатива Благодійного фонду «Крона» - «Благодійність замість сувенірів» та передала кошти, передбачені на сувеніри журналістам-учасникам заходу, на організацію дводенного тренінгу «Життя GreenWay» для дітей-сиріт Комарівської школи інтернату №1 (Чернігівська обл.).

За матеріалами АВЕ «Альтернатива»

Оцінка: 
0
No votes yet