Ефект масштабу при роздільному зборі відходів збільшує прибутки

Кожна тонна незібраних змішаних відходів спричиняє витрати в розмірі $ 375, оцінили аналітики McKinsey & Company в дослідженні "Управління відходами на ринках, що розвиваються", яке стало результатом багаторічного взаємодії експертів компанії з муніципальними програмами управління відходами в країнах, що розвиваються Азії, Африки та Латинської Америки. "Рішенням за замовчуванням є залучення до управління відходами приватних операторів в форматі державно-приватних партнерств. Це дозволяє зняти частину фінансового навантаження на муніципалітети і модернізувати місцеву систему управління відходами. Але наш досвід роботи з муніципальними установами в усьому світі показує, що вони не націлені на максимальне відновлення вартості вторсировини - це, як правило, не є явною частиною їх мандата », - відзначають в McKinsey, вказуючи на необхідність системних рішень, таких як зниження обсягу утворення відходів та їх вторинне використання.
 

Аналітики переконані, що можливості вилучення економічно цінної сировини з роздільних потоків відходів за допомогою існуючих технологій недооцінені. При "правильному підході" з порівнянного кількості електронного брухту можна витягти більше золота, ніж з золотоносної руди. Кожна тонна використаної одягу при нинішніх цінах на вторсировину може принести до $ 2 тис. прибутку, що цілком компенсує витрати на збір в $ 680. Так, спалювання пластикових пляшок в змішаних відходах приносить чистий збиток на тонну сировини, а їх роздільне збирання - до прибутку 590 з тонни. Те ж стосується системи обробки електронних відходів - прибуток від виплавки міді з плат мобільних телефонів відкритим і промисловим способами відрізняється вдвічі.

Щоб забезпечити більшу економічну доцільність галузі управління відходами, необхідні промислові практики та платформи, що забезпечують масштаб і обсяг роздільних потоків відходів і прозорість діяльності операторів. "Ключем до успіху системи збору і обробки відходів в країнах, що розвиваються є її здатність агрегувати в значних обсягах потоки вторсировини, навколо яких можуть бути створені підприємства, і вміння професійно організувати ланцюжок поставок", - роблять висновок у McKinsey.

Оцінка: 
0
No votes yet