Доповідь ООН «Глобальна перспектива в області хімічних речовин»

Доповідь була представлена ​​5 вересня 2012 на прес-конференціях в Женеві і Нью Йорку. Збиток від захворювань, викликаних впливом небезпечних пестицидів в Африканських країнах, розташованих на південь від Сахари, в період з 2005 по 2020р оцінюється в 90 мільярдів доларів. За даними доповіді, оціночна вартість витрат у результаті отруєннями пестицидами перевищує загальний обсяг міжнародної допомоги для основних послуг в галузі охорони здоров'я в регіоні, за винятком ВІЛ / СНІДу.

Автори доповіді стверджують, що збільшення виробництва хімічних речовин, особливо в країнах, що розвиваються, завдає шкоди навколишньому середовищу і призводить до зростання витрат на охорону здоров'я. Необхідно активізувати дії з боку урядів і хімічної галузі для виконання мети 2020 року в мінімізації негативного впливу хімічних речовин на здоров'я людини і навколишнє середовище.

Хімічне виробництво зростає в усьому світі, але найбільш швидкі темпи зростання відбуваються в країнах з економікою, що розвивається. Очікується, що в період з 2012 по 2020гг хімічне виробництво в Північній Америці і Європі зросте приблизно на 25%, а в країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону - на 50%, в ​​Африці і на Близькому Сході - на 40 відсотків, в Латинській Америці - на 33%.

За прогнозами авторів доповіді, щорічний приріст світових обсягів продаж хімічних речовин складе 3% до 2050 року. Вартість хімічної продукції виросла до 4,12 трильйона доларів США, у порівнянні з $171 мільярдом в 1970 році. Однак із понад 140 тисяч хімічних речовин, що продаються на ринку, ретельно проаналізовано лише невелику частина з точки зору впливу хімічних речовин на здоров'я людей і стан навколишнього середовища.

В Азії значно зросло споживання бензолу - відомого канцерогену, вплив якого може призводити до розвитку лейкемії та інших небезпечних захворювань. Так, в Китаї споживання бензолу зросла на 800% в 1990-2008 рр. в порівнянні з 13% у Північній Америці.

У великих кількостях в повітря надходять неорганічні хімічні речовини, включаючи аміак, сірководень, сірчана і соляна кислоти. Отруєння сільськогосподарськими та промисловими хімічними речовинами входять до п'ятірки провідних причин смерті в усьому світі, приводячи до понад одного мільйону смертей щорічно.


У доповіді вперше вдалося зібрати наукові, технічні та соціально-економічні дані про глобальне виробництво, торгівлю, використання і видалення хімічних речовин, їх вплив на здоров'я людини і пов'язані з цим економічні наслідки.

За словами Ахіма Штайнера, виконавчого директора ЮНЕП, світ все більше залежить від хімічної продукції, від добрив і нафтопродуктів до електроніки і пластмас. Однак доходи від використання хімічних речовин не повинні рости за рахунок збитку, що наноситься здоров'ю людини і навколишньому середовищу.

За словами А.Штайнера, забруднення навколишнього середовища і захворювання, пов'язані з нераціональним використанням, виробництвом і утилізацією хімічних речовин, насправді гальмують прогрес у досягненні ключових цілей розвитку, негативно впливаючи на водні ресурси, продовольчу безпеку, благополуччя населення та продуктивність праці. Зниження ризиків і вдосконалення регулювання хімічних речовин на всіх етапах ланцюжка поставок - це важлива складова переходу до ефективного використання ресурсів та розвитку зеленої економіки .

Новини«Эко-Согласия» з хімічної безпеки

Оцінка: 
0
No votes yet