До Дня незалежності на Хрещатику пройшов флеш-моб «Час енергетичної незалежності»

Дуже символічно саме до Дня незалежності України на Хрещатику Асоціація відновлюваної енергетики «Альтернатива» організувала флеш-моб "Час енергетичної незалежності", що ознаменував старт автопробігу на Осещину в TeslaCamp – унікального табору, що живиться виключно від відновлюваних джерел енергії.

«Час енергетичної незалежності» став своєрідним продовженням першого в Україні автопробігу електромобілів в Криму, що фінішував минулого тижня. Електромобілі від компаній «СІГ Моторс», «Біоавтомотів» та саморобні електричні транспортні засоби від громадської організації «ЕлектроАвтоСам» подолали неабиякий шлях, аби розвіяти міфи про електромобілі і довести, що це - не лише екологічний, а й економічний транспорт, придатний навіть для довгострокових подорожей.

 

Тисячі поглядів захоплено зустрічали електромобілі та електровелосипеди на центральній вулиці міста, неймовірний інтерес вони викликали і у кожного, хто бачив колонну електромобілів у місті.

Музичний супровід флеш-мобу на Хрещатику забезпечив український композитор Євген Хмара – автор гімну Європейського тижня сталої енергетики.

"Зелені" технології в Україні - і відновлювані джерела енергії, і електромобілі - зіштовхуються зі спільними проблемами. По-перше, недостатність інформаційного поля - переважно люди не знають ні про можливості, ні про переваги відновлюваних джерел енергії. А для того щоб була можливість її донести, потрібні і подібні акції, і колосальна інформаційна робота та освітні програми за підтримки держави. По-друге, наявність супротиву їхнього розвитку і поширення - ні традиційному лоббі, ні недалекоглядним автомобільним концернам не вигідні скорочення рівня продажів і заміщення викопного палива чи традиційних авто, хіба що в рамках показових програм КСВ. Крім того, є геополітичні інтереси - енергетична незалежність України не вписується в плани наших сусідів. По-третє, економічні стимули з боку держави. У галузі ВДЕ перші кроки вже зроблені - встановлення "зеленого" тарифу у сукупності з величезним потенціалом забезпечило притік іноземних інвестицій у галузь. Проте на шляху до "електромобілізації" на фоні відсутності інфраструктури немає і податкових стимулів, а навпаки - фактично податкове ярмо.

Організатори звернулись до державних органів влади з пропозиціями щодо сприяння розвитку галузі. «Ми готові продовжувати популяризувати "зелені" технології у суспільстві. Саме такі акції, як "Час енергетичної незалежності" великою мірою цьому сприяють, підвищуючи інтерес суспільства до новітніх технологій. Проте надзвичайно важлива і державна підтримка, зокрема побудова інфраструктури (зарядних станцій), податкові пільги, пільгове кредитування та ін. Величезне значення має також підтримка ініціатив громадських організацій з боку місцевих органів влади, державні програми підтримки екологічного виховання та освіти», - зазначила Юлія Малько в.о. директора АВЕ «Альтернатива».

 

Оцінка: 
0
No votes yet