До 2018 року 100 ГВт сонячних потужностей будуть вводитись в дію щорічно, повідомляє NPD Solarbuzz

До 100 ГВт нових потужностей сонячної енергетики може вводитися щорічно до 2018 році, так як галузь стоїть на порозі п'ятирічного періоду швидкого зростання, повідомляється в останній версії доповіді NPD Solarbuzz Marketbuzz. В опублікованій нещодавно доповіді йдеться про те, що щорічні доходи від фотоелектричних модулів складуть $50 мільярдів в 2018 році, а кристалічні кремнієві модулі (с- Si) збільшать свою частку в секторі, захопивши 91% ринку в період до 2018 року.

Хоча в глобальному масштабі галузь сонячної енергетики боролася з падінням цін на модулі і хронічним надлишком потужностей протягом 2012 року і більшу частину 2013 року, ринку все ж таки вдалося вирости на 34% протягом цього періоду, що було викликано великим споживанням більш дешевої технології на нових і ринках, що розвиваються.

Проте, враховуючи 37 ГВт встановлених потужностей по всьому світу в минулому році і від 40 до 46 ГВт, запланованих на цей рік, сонячна енергетика вже деяким чином прогресує. Спираючись на такий високий попит, виробництво, пов'язане з сонячною енергетикою, також істотно зросте в період до 2018 року, досягнувши рівня доходів в більш ніж $200 мільярдів протягом цього періоду, повідомляє NPD Solarbuzz.

«Ціни на сонячні модулі знизилися швидше, ніж зріс ринок збуту в 2012 році, що призвело до стрімкого зниження доходів, - повідомив старший аналітик NPD Майкл Баркер. - Цей дисбаланс був виправлений у 2013 році. Протягом найближчих п'яти років зростання ринку збуту перевищить прогнозоване зниження цін, що призведе до сильного стрибка в доходах від модулів».

Зниження інвестування не привід для занепокоєння

У 2013 році на сонячну енергетику було витрачено $ 114,7 млрд. Частку сонячної енергії збільшили країни Латинської Америки - Бразилія, Чилі, Мексика і Уругвай, інвестиції в чисту енергетику в кожній з яких склали більше $ 1 млрд. У Бразилії інвестиції склали $ 3,4 млрд., велика частина яких була спрямована саме на сонячні системи. У Європі, Іспанії, Франції та Німеччині інвестування сонячної енергетики значно скоротилося, тільки Великобританія майже досягла показників попереднього року: у 2012 країна витратила $ 14,3 млрд., а в 2013 році - $ 13,1 млрд.

Як пояснює Віталій Мурашкін, експерт АВЕ «Альтернатива», «зниження інвестицій в сонячну енергетику в Європі багато в чому пов'язано із занепокоєнням інвесторів з приводу можливої зміни державної політики європейських країн у галузі відновлюваної енергетики. Уряди багатьох європейських країн проводять політику зниження витрат, а також штучно скорочують розвиток ринку в тих регіонах, де частка ВДЕ вже досить висока (більше 20 %) для оптимізації структури енергобалансу».

Крім того, під тиском великих енергокомпаній починають розглядатися питання про скасування так званого «вуглецевого податку» на викиди в атмосферу вуглекислого газу. Це може спричинити за собою згортання або скорочення екологічних програм в т. ч. й у сфері ВДЕ, які, як відомо, сприяють позитивним змінам навколишнього середовища. «Незважаючи на зниження інвестицій в сонячну енергетику в минулому році, мета перед Євросоюзом залишається все тією ж - збільшення до 2020 року частки відновлюваних джерел в кінцевому споживанні енергії до 20%, а до 2030 року планується збільшити їхню частку до 27%. Причому деякі країни ставлять перед собою набагато вищі цілі - до 49%», - говорить експерт.

Стабільне ціноутворення
Так як доходи стабілізуються, середні ціни реалізації сонячних модулів будуть помірно знижуватися в найближчі роки, повідомляє віце-президент NPD Solarbuzz Фінлі Колвілл. До 2018 року середні ціни, за прогнозами, впадуть до $0,51/Вт. Системні ціни будуть також знижуватися з року в рік, в основному в результаті скорочення витрат на компоненти балансу системи і дій розробників проектів і установників, які впроваджують поліпшення на економії від ефекту масштабу в їх бізнес моделі.

«Постачальники сонячної енергії отримують вигоду від більш постійної цінової кон’юнктури порывняно з попередніми роками, - повідомив Колвілл. - Галузь скоро здійснить перехід до фази прибуткового зростання, а сонячна енергетика складе пряму конкуренцію традиційним видам енергії».

До 2018 року сонячна енергетика, за прогнозами, складе 3% від загального глобального енергопостачання, а кристалічні кремнієві набори модулів с-Si становитимуть 91% ринку до того моменту, вважають аналітики.

АВЕ «Альтернатива» за матеріалами pv-magazine.com

Оцінка: 
0
No votes yet