Держенергоефективності нагородило переможців конкурсів

20 травня у Київському Музеї води Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України провело церемонію нагородження переможців конкурсів «Діти за чисту енергію» серед школярів та «Плакатом по витратах» серед студентів. Фінансову підтримку надали Проект ЄС «Розбудова спроможності Держенергоефективності України» та Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», партнером заходу стала Асоціація відновлювальної енергетики «Альтернатива».

Олександр Таран, Голова Держенергоефективності України, зазначив: «Конкурс «Діти за чисту енергію проводиться з 2008 року. За цей час у ньому взяли участь близько 7 тисяч дітей з усіх куточків України. Останні три роки цей конкурс проводиться за активної підтримку Представництва ЄС в Україні.» Цього року конкурсна комісія отримала 1,5 тисячі робіт. «На жаль, лише деякі учасники мали змогу бути присутніми на церемонії нагородження, але саме завдяки їм усім завтра ми матимемо чистий світлий дім, в якому пам’ятатимуть і знатимуть, що таке енергозбереження та енергоефективність», - сказав на завершення свого звернення Олександр Таран.

Саймон Сміт, Надзвичайний та Уповноважений Посол Великобританії в Україні, підкреслив важливість поширення знань про енергозбереження та енергоефективність для життя та розвитку України: «Посольство Великобританії приділяє значну увагу питанням енергетики як пріоритетному напрямку роботи та ділиться найкращим британським досвідом з українськими колегами, організовуючи семінари та експертні зустрічі.»  В якості призів Посольство Великобританії в Україні подарувало переможцям конкурсів книжку британського автора Девіда Маккея в перекладі на українську мову. Автор у свій час був Міністром навколишнього середовища Великобританії і має великий досвід з питань енергоефективності.

«На мене справило велике враження бачення проблеми і шляхи її вирішення, які відображені у роботах. - сказала Юрате Юодснукіте, керівник сектора з енергоефективності та відновлюваної енергетики в Представництві ЄС в Україні. – Енергоефективність – це комплексне поняття, в нього включається і політичні, і технічні сторони, а також зміна ставлення населення до використання енергії. Важливо знати, що енергоефективність формується не лише на рівні держави і уряду, а це також відповідальність кожного з нас. Саме від нас залежить, наскільки ефективно будуть використовуватись обмежені енергетичні ресурси, наскільки теплішими стануть наші будинки і наскільки розумніше ми зможемо використовувати зекономлені засоби.»

АВЕ «Альтернатива»

Оцінка: 
0
No votes yet