Чорнобильська катастрофа обійшлася Україні в $180 млрд

Економічні збитки України через Чорнобильську катастрофу становлять близько 180 млрд дол. Про це в зверненні до громадян України у зв'язку з 25-ю річницею катастрофи на Чорнобильській АЕС сказав прем'єр-міністр Микола Азаров, повідомили в прес-службі КМУ.

«Економічні збитки України внаслідок Чорнобильської катастрофи становлять близько 180 млрд дол. За його словами, Україна за останні 20 років самостійно фінансує витрати на подолання наслідків аварії. Витрати на ці цілі в різні роки досягали 10 відсотків від загальних витрат Державного бюджету України», - сказав Азаров.

Він зазначив, що минуло вже двадцять п'ять років з часу аварії на Чорнобильській АЕС – «катастрофи планетарного масштабу, яка за кілька секунд назавжди змінила долі сотень тисяч людей».

«Внаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС забруднено радіонуклідами більше 145 тис. кв. км території України, Білорусії і Російської Федерації, в Україні статус постраждалих мають більше 2,2 млн людей, з яких 255 тис. - учасники ліквідації наслідків аварії. З 27 квітня 1986 р. з міст Прип’ять і Чорнобиль евакуйовано близько 91 тис. людей», - сказав прем'єр.

Джерело: Главред 

Оцінка: 
0
No votes yet