Чорний тиждень для ядерної галузі

Кілька подій, які відбулися на цьому тижні, в черговий раз показують нам, що без «мирного атома» світ може обійтися. 14 вересня 2012 для Японії став історичним днем - Японія заявила, що поетапно закриє всі ядерні реактори до 2030 року.
 
Напередодні, 13 вересня, в Іспанії Рада з ядерної безпеки оголосила про закриття атомної станції в Гароні до липня 2013 року. У Бельгії були виведені з експлуатації два ядерні реактори, в корпусах яких були виявлені тріщини. Ну і для повноти картини - уряд Квебеку (Канада) підтвердив, що збирається закрити один зі своїх ядерних реакторів.

Рішення Японії позбутися залежності від ядерної енергетики до 2030-м рокам означає, що вона приєднається до Німеччини, Італії і Швейцарії, які відмовилися від «мирного» атома після трагедії на АЕС Фукусіма-1. Це неймовірно сміливий крок вперед для країни, чия електроенергетика колись на 30% залежала від ядерної енергетики. Єдиний «мінус» цього рішення в тому, що доведеться чекати 18 років. Майже два десятиліття японці будуть змушені жити в умовах ризику нових ядерних аварій.
 

Минулого літа японці вже довели, що вони можуть жити без ядерної енергетики - протягом кількох літніх місяців - в максимум електроспоживання в цій країні - з 50-ти реакторів працювали тільки два і ніякого дефіциту електроенергії або відключення мереж не сталося.
 
У Бельгії на атомних станціях «Тіанж» і «Дуль» були виявлені тріщини в корпусах реакторів, їх робота була припинена після численних перевірок. Цілком можливо, що пошкодження настільки велике, що ці реактори ніколи не буде перезапущено. І знову постає питання, який сенс так ризикувати життям і здоров'ям людей, коли можна забезпечити себе іншими джерелами енергії набагато більш безпечними і екологічними?
 
В Іспанії прийнято рішення про закриття АЕС Гарон. Оператори АЕС сподівалися продовжити цей термін до 2019 року. Однак на цьому тижні ядерна компанія, нарешті, визнала свою поразку. Оголошена дата закриття - 6 липня 2013 року.

Джерело: Greenpeace

 

Оцінка: 
0
No votes yet