British Airways просуває «зелену революцію»

tiz_005_zemlia.gifЛондон - Київ, 16 лютого 2010 г. - Авіакомпанія British Airways в партнерстві з компанією Solena Group збирається побудувати перший в Європі екологічний завод з виробництва авіапального із низькими викидами окису вуглецю, і планує з 2014 року почати забезпечувати ним частину своїх повітряних суден.

britishairways.jpg

Нове авіапальне виготовлятиметься із різноманітних відходів біомаси на підприємстві, що буде споруджене у відповідності до новітніх технологій. Переробне підприємство повного циклу, яке, як виглядає, буде споруджено у східній частині Лондона, стане переробляти 500 тисяч тонн відходів і виробляти 16 мільйонів галонів «зеленого пального» (72,8 млн. літрів) на рік. Завдяки спеціальній технології, викиди парникових газів від «зеленого пального» будуть нижче майже на 95% у порівнянні з викидами від традиційного керосину. Кількість нового пального буде більш, як у 2 рази перевищувати необхідне для літаків British Airways, що обслуговуються в лондонському аеропорті «Сіті», і таким чином зробить цей аеропорт вільним від окису вуглецю. Іншими словами, подібне зниження щорічних обсягів використання традиційного пального можна порівняти з тим, якби з вулиць щезли 48 тисяч легкових авто. Проект «зеленого пального» забезпечить ще більше скорочення викидів парникових газів шляхом зменшення кількості викидів, що відправляють на звалища, де вони продукують газ метан, а також завдяки виробленню 20 мегават електроенергії на рік від відновлювальних джерел енергії.
solenamap.gif
British Airways підписала лист про наміри купувати весь обсяг пального, що вироблятиметься майбутнім заводом від провідної компанії в сфері біо-енергії та біо-палива Solena Group Inc. з Вашингтона (США). «Унікальне партнерство з компанією Solena відкриє шлях для реалізації нашої амбітної мети зменшити викиди окису вуглецю на 50% до 2050 року. Ми віримо, що це покладе початок виробництву вагомої альтернативи авіаційному керосину. Ми рішуче налаштовані на зменшення нашого впливу на кліматичні зміни й горді з того, що лідируємо в авіаційних екологічних ініціативах», - заявив виконавчий директор British Airways Віллі УОЛШ (Willie Walsh). За свого боку президент і виконавчий директор Solena Group доктор Роберт ДО (Robert Do) відзначив: «Проект біологічного, «зеленого» авіапального Solena – British Airways дасть змогу ефективно переробляти біомасу в чисте пальне і електроенергію, і є повністю екологічно нейтральним. Завод буде новітнім самодостатнім технологічним виробництвом на відміну від нинішніх сміттєпереробних потужностей. Він не буде виробляти жодних викидів або небажаних продуктів». Станом на цей час для спорудження заводу розглядаються чотири дільниці на сході Лондона. Підприємство дозволить створити 1200 робочих місць для мешканців навколишніх районів і відчутно зменшить витрати міських властей на утилізацію відходів.
solenamap2.jpg
Нещодавно мер Лондона Борис ДЖОНСОН (Boris Johnson) озвучив свій підхід, як місту зекономити мільйони на утилізації відходів. І цей завод може стати частиною цієї політики. «Я вітаю це фантастичне і вільне від окису вуглецю виробництво в Лондоні. Міська рада співпрацювала з British Airways та Solena в підготовці проекту, щоб допомогти знайти потенціал для виробництва більш екологічно чистої енергії зі сміття, яке йде на звалища. Ми продовжуємо працювати разом з іншими організаціями в цьому напрямку, щоб використовувати міські відходи для опалення будинків, постачання підприємств і навіть на транспорт», - заявив мер Лондона.
solenamap3.jpg
Інформація про British Airways: British Airways є всесвітнім пасажирським авіаперевізником, що обслуговує 154 напрямки в 75 країн. Це одна з найбільших авіакомпаній світу, яка перевозить майже 36 мільйонів пасажирів на рік. Щодня она здійснює понад 560 рейсів із власного, найсучаснішого в світі Терміналу 5 в центральному лондонському аеропорті «Хітроу», та 238 рейсів з інших лондонських аеропортів «Гетвік» і «Сіті». Сайт авіакомпанії в Інтернеті: www.ba.com З Києва до Лондона і назад British Airways здійснює рейси кожен день - на комфортабельному Airbus 320 місткістю до 150 пасажирів. Ці рейси обслуговуються в Терміналі 5 аеропорту «Хітроу».

Прес-служба British Airways в Україні: Віктор Коваленко Тел: (044) 599-01-95; Тел\факс: (044) 201-64-94 E-mail: kovalenko@keycommunications.ua

Оцінка: 
0
No votes yet