Бразильський енергетичний аукціон залучив 10,8 ГВт фотовольтаїчних проектів

Аукціони відновлюваної енергії набувають глобальної популярності і все частіше використовуються низкою країн, які вдаються до альтернативних субсидуванню шляхам стимулювання розвитку альтернативних джерел енергії. Так, девелопери сонячної енергетики в Бразилії подали заявки на продаж електроенергії з 400 електростанцій на першому національному енергетичному аукціоні країни зі спеціальною категорією для фотовольтаїчних проектів. Про це повідомляє прес-служба АВЕ «Альтернатива».

Сонячні проекти охоплюють 10,79 ГВт потужностей, повідомляє енергетичне дослідницьке агентство Бразилії Empresa de Pesquisa Energetica. Девелопери також зареєстрували 626 вітрових і вісім біогазових проектів на аукціоні, який відбудеться 31 жовтня. Менше одного відсотка своєї електроенергії Бразилія виробляє за допомогою сонячної енергії, і уряд хоче диверсифікувати енергетичний баланс. Сонячні проекти брали участь і в недавніх енергетичних аукціонах, але змагалися безпосередньо з більш дешевими джерелами енергії, такими як вітер, і не отримали жодного контракту на продаж електроенергії.

«Ми очікуємо, що уряд придбає 1 ГВт сонячної енергії на першому аукціоні», - говорить Педро Вакер, директор бразильської компанії-девелопера Solatio Energia. Також на участь в аукціоні зареєстровані такі девелопери як Solyes and Kroma Energia з Бразилії, SoWiTec Projekt GmbH з Німеччини та Enel Green Power SpA з Італії.

Solatio Energia зареєстрували 46 сонячних проектів на 30 МВт кожен. Компанія націлена виграти контракти приблизно на половину потужностей, що будуть брати участь у торгах. Кожен проект на 30 МВт вимагає близько 150 млн. реалів ($67,3 млн.) інвестицій. За очікуваннями Педро Вакера, гранична ціна аукціону буде від 220 до 240 реалів за мегават-годину. «Ми не очікуємо високої прибутковості на ринку сонячної енергетики в Бразилії, - сказав він, - але ми хочемо бути вже присутніми на ринку, коли сектор почне розвиватися».

Енергетичні торги
На енергетичних торгах в Бразилії уряд встановлює максимальну ціну, а девелопери пропонують найменшу ціну, за яку вони готові продавати електроенергію. Найнижчі пропозиції виграють довгостроковий контракт на продаж електроенергії. На аукціоні 31 жовтня девелопери змагатимуться за контракти на 20 років на електроенергію сонячних станцій від 5 МВт. Проекти повинні бути здані в експлуатацію до жовтня 2017 року.

Хелена Чанг, аналітик Bloomberg New Energy Finance з Сан-Паулу, очікує, що максимальна ціна складе більш ніж 250 реалів за мегават-годину, а рівень продажів - близько 500 мегават сонячних потужностей. Максимальні ціни для жовтневого аукціону все ще не озвучені. До речі, північно-східний штат Пернамбуку провів місцевий аукціон сонячної енергії в грудні, девелопери зійшлися на продажу електроенергії в середньому за 228,63 реалів за мегават-годину.

Бразилія має у своєму розпорядженні потужне сонячне світло при середній потужності опромінення, що майже вдвічі більше, ніж у Німеччині, світового лідера по встановлених потужностях сонячної енергетики, згідно з даними Національної лабораторії відновлюваних джерел енергії США (U.S. National Renewable Energy Laboratory). За словами Маріо Ліма, виконавчого директора з питань сталого розвитку консалтингової компанії Ernst & Young LLP, уряд збільшує зусилля щодо сприяння використанню сонячної енергії. «Є сенс в прискоренні процесу диверсифікації у зв'язку з підвищенням цін на енергоносії, зниженням ефективності гідроелектроенергії і зростанням споживання енергії в країні», - повідомив Маріо Ліма.
АВЕ «Альтернатива» за матеріалами bloomberg . com 

Оцінка: 
0
No votes yet