Біла Церква може залишитись без питної води

У Білій Церкві натякають, що місто може залишитись без питної води, бо мікроорганізми, які очищують міську каналізацію, спочатку пухнуть, а потім гинуть. Їх убивають неконтрольовані промислові викиди, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30. Біла Церква може залишитись без питної води Біла Церква може залишитись без питної води На очисну станцію із Білої Церкви стікається усе, що смердить. На цих решітках приймають відходи цілого міста. Наприклад, Антоніна Кашуба все життя працює на очисній станції, але до ароматів і досі не звикла. Саме тут контролюють, щоб багно не попливло в річку. З іншого боку в резервуари заливають спеціальні бактерії. Живлячись нечистотами, вони очищують воду природним шляхом.

Проте активний мул вразливий до хімічного забруднення. Керівниця очисної станції Антоніна Кашуба зізнається, що цим зловживають підприємства. Іноді перевищують норму викидів у п'ять разів. Таке бактеріям не під силу і вони гинуть. У нормах прописано скільки шкідливих стоків може дозволити собі підприємство. Нещодавно їх визнали застарілими і скасували. Нові лише розробляють.
 

У лабораторії знайшли усю систему Менделєєва, тому бактеріям в багнюці немає чим дихати. Максимум, який може переробити вся очисна система - це десята частина промислових стоків із перевищеним вмістом токсинів. Тому терміново слід запровадити нові вимоги до стічних вод. Зауважимо, що токсичні стоки можуть зупинити очисні споруди не на день, а на тиждень. Як наслідок, ціле місто може залишитись взагалі без води.

Джерело: ТСН

Оцінка: 
0
No votes yet