Баобаб -паб в африканській савані.

Вчені датують вік унікального дерева приблизно в 6000 років. Тобто баобаб вже ріс на території майбутнього ПАР , коли на місці нинішньої пустелі Сахари цвів оазис , а люди дикими племенами бродили по планеті і тільки вчилися виплавляти залізо.

Йшли роки , століття , століття. Дерево росло і розвивалося - переживаючи всі негаразди африканської савани - блискавку з громом, повені , посухи , нашестя слонів. Приблизно через тисячу років гігантський стовбур роздвоївся , і дерево набуло сучасних обрисів у вигляді двох товстих об'ємних бочок , з яких у горизонтальному напрямку ростуть гілки, що утворюють тінисту крону. Зараз це саме «неохватне » дерево в Африці і одне з найстаріших на нашій планеті.
Протягом своєї 6000- річної історії баобаб ставав культовим об'єктом у бушменів і нащадків європейських колонізаторів. Дереву поклонялися , обдаровували його щедрими дарами . У 1993 році на нього звернула увагу голландська пара Ван Хеердена - баобаб ріс на їх фермерських володіннях. Ван Хеердени вичистили порожнину вже старого дерева від компосту , поглибили підлогу на один метр , прорізали отвір для проходу і влаштувала міні -бар , в якому і донині з комфортом розміщується до 15 осіб.

 

 

 


На даний момент , за різними даними , баобаб -бар в обхваті сягає 33 або 47 метрів , а у висоту близько 19-22 метрів. Висота стелі становить приблизно 4 метри. В одній половині баобаба розташована безпосередньо барна кімната , які склали з дерев'яних шпал . У другій половині розмістили винарню , в якій за рахунок природної вентиляції тримається незмінна температура в 22 градуси.

Оцінка: 
0
No votes yet