Audi та Global Bioenergies перетворюють цукор у солодке альтернативне біопаливо

Класично, цукор – це чи не найгірше, що можна помістити в автобак, але це не зупинило Audi від пошуків шляхів виготовлення з нього біопалива. Німецький автовиробник об’єднав свої зусилля з французькою компанією Global Bioenergies для отримання синтетичного бензину з цукру. Виробники заявляють, що їхній метод виготовлення біопалива швидший та дешевший, ніж інші. До того ж, біо-ізооктан, який є кінцевим продуктом утворення біопалива, не потребує будь-яких подальших модифікацій та може легко заміняти звичайне паливо у автомобілях, які працюють від спалення бензину.


Так само, як і в інших методиках виготовлення біопалива, спеціалісти Global Bioenergies використовують мікроорганізми для ферментації цукру. Для цього вчені за допомогою генної інженерії вивели такий вид бактерій E.coli, який споживає цукор та виробляє при цьому газ ізобутилен в якості побічного продукту. В більшості методик виготовлення біопалива, коли під час ферментації вміст етанолу в середовищі досягає 12%, він починає отруювати мікроорганізми, що призводить до припинення всього процесу виготовлення біопалива.


Однак, через те, що в даному випадку паливо утворюється у вигляді газу, то його концентрація в бродильному чані ніколи не досягає токсичного рівня. Це дозволяє бактеріям продовжувати перетворювати цукор на біопаливо набагато довше. Припускається, що така ж технологія може бути застосована й для інших видів сировини, таких як: кукурудза, цукровий очерет та інші біомаси, багаті на глюкозу, наприклад деревна тріска.
Після цього ізобутилен фільтрують, щоб відділити інші газоподібні субстанції, такі як вуглекислий газ. Вчені стверджують, що працювати з газами дешевше та менш енерговитрато, ніж з рідинами. Біо-ізобутиленове паливо, що отримується в кінцевому результаті, підходить для будь-якого  звичайного автомобіля без якихось перетворень. Його можна використовувати як в чистому вигляді, так і змішувати зі звичайним бензином.
Global Bioenergies вже продемонструвала свою технологію в лабораторії і розпочала будівництво двох пілотних заводів для виготовлення біо-ізобутилену. Очікується, що більший з двох заводів буде виготовляти понад 100 тисяч літрів біопалива в рік. Audi очікує, що це партнерство з Global Bioenergies допоможе її автомобілям стати в один ряд з автомобілями інших виробників.
АВЕ «Альтернатива», за матеріалами inhabitat

Оцінка: 
0
No votes yet