АНДРІЙ МОХНИК ЗАЯВИВ ПРО ПОЧАТОК ЛЮСТРАЦІЇ В МІНПРИРОДИ

 1 жовтня 2014 року відбувся спільний брифінг Міністра екології та природних ресурсів України Андрія Мохника і міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки. Під час заходу урядовці повідомили, що у відомствах, які вони очолюють, розпочинається процес підготовки до здійснення люстрації.

Упродовж 10 днів буде складено списки працівників, які повинні пройти процес люстрації, включно з самими міністрами.

«В Міністерстві екології та природних ресурсів найближчим часом буде підписано розпорядження щодо перевірки усіх працівників, включно з міністрами, на відповідність критеріям закону про очищення влади. Якщо люстрацію не пройдуть керівники, яких звільняє і призначає уряд, – ми подамо відповідні подання у Кабінет Міністрів на звільнення, а те, що буде в нашій компетенції, ми зробимо самі. Вважаємо такий крок важливим та необхідним, бо бачимо нині певне бажання сховати закон у довгу шухляду. Немає сумнівів, що на виконання суспільного запиту потрібна лише політична воля установ і організацій. Суспільство має побачити, яким чином здійснюється люстрація», – зазначив Андрій Мохник

Міністр також додав, що деякі чиновники використовують виборчу кампанію, аби сховатися від звільнення. Подібна ситуація спостерігається і у відомстві, яке він очолює: "Це не новизна: наприклад, у Державній екологічній інспекції три керівники обласних відомств теж подалися у народні депутати, бо у них вже вичерпався ліміт лікарняних і вони не можуть більше продовжити своє перебування на посадах. Власне, тому і реєструються кандидатами у народні депутати, аби уникнути звільнення з посад".

МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ РОЗПОЧИНАЄ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЙНОЇ ПЕРЕВІРКИ
Відповідно до вимог Закону України «Про очищення влади» Міністром Андрієм Мохником дано доручення розпочати перевірку усього кадрового складу Міністерства та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких скеровується Міністром, включно із керівним складом.
"Ще 2005 року Голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок зареєстрував проєкт закону про здійснення люстрації в Україні. Однак знадобилося 10 років, аби цей процес нарешті розпочався. На виконання програмових засад ВО "Свобода", у відомствах, які очолюють свободівці, розпочинається люстрація. Відповідний наказ свободівцям - міністрам, керівникам центральних органів виконавчої влади, головам обласних та районних державних адміністрацій - дав лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок. Перевірку буде проведено з дотриманням принципів законності, гласності, прозоро та об’єктивно», - зазначив очільник Міністерства.
Мінприроди звертається до громадськості з проханням взяти участь у цьому процесі та просить надсилати письмові пропозиції.

Джерело

Оцінка: 
0
No votes yet