22 січня відбувся науково-практичний семінар «Новий спосіб мислення в епоху обмежених ресурсів»

Вчора, 22 січня 2014 року у місті Києві відбувся науково-практичний семінар «Новий спосіб мислення в епоху обмежених ресурсів». Семінар був організований з метою розширення платформи для спілкування та співпраці, об’єднання думок та зусиль різних гравців енергетичного ринку.
В ході семінару було висвітлено ряд питань, що стосуються обмеженого споживання ресурсів та екологічно чистої енергії, екологічних мислення та культури, ролі інновацій в Україні. Більш детально експерти зупинились на розгляді можливих сценаріїв споживання енергії у майбутньому, технічних рішень збереження енергії, необхідності моніторингу сектору енергетики на глобальному рівні та ін.

До програми заходу були включені презентації випускників Шведського інституту (SI) та ключових українських та іноземних експертів.

Маркус Боман, представник Шведського інституту, наголосив на необхідності об’єднання зусиль та створення платформи для діалогу у сфері досліджень, науки, а також на необхідності ідентифікувати виклики та проблеми, що постають, і разом з ними боротися.

Олег Дімітрєв з Київського інституту напівпровідникової фізики підняв питання щодо зростання споживання енергії в сучасному світі. "Сучасна парадигма нашого суспільства - де ми можемо взяти більше енергії?", - сказав Дімітрєв та запропонував три найважливіші складові зміни теперішньої ситуації з нестачею ресурсів: бути ближчими до природи, використовувати інновації та мислити екологічно.

Ганна Олешкевич, одна з випускниць Шведського інституту, говорила про модель сталого острова на прикладі острова Готланд, який до 2025 року хоче на 100% перейти на відновлювані джерела енергії. На її думку, для досягнення сталого майбутнього необхідна, перш за все, підтримка суспільством ідеї сталого розвитку, а також бажання уряду запровадити нововведення в енергетичному секторі країни.  Станом на 2010 рік, 95% теплопостачання та 20% електроенергії на острові Готланд забезпечувалось завдяки відновлюваній енергетиці, яка найбільше представлена біо-, вітровою та сонячною енергетикою. Упродовж останніх трьох років на острові споруджуються житлові будинки нового типу, в яких витрати на обігрів та електроенергію зменшені вдвічі порівняно зі звичайними будівлями за рахунок новітніх технологій енергозбереження та використання відновлюваних джерел енергії.

Про важливість популяризації відновлюваних джерел енергії та екологічного способу життя в суспільстві наголошують і експерти АВЕ «Альтернатива»: «Сьогодні ми знаходимось в інформаційному протистоянні. Потужне нафтогазове лоббі намагається дискредитувати галузь, створюючи навколо неї певні міфи. Тому надзвичайно важливо донести суспільству, що відновлювана енергетика – це робочі місця, інвестиції в країну, новацї, надходження у бюджет зрештою, та найважливіше – це питання енергетичної незалежності».

Партнерами заходу виступили: Державне агентство України з питань науки, інновацій та інформатизації України, ГО «Агентство європейських інновацій», Асоціація відновлюваної енергетики «Альтернатива», Шведський інститут (SI).

Оцінка: 
0
No votes yet