Оновлена методика нарахування збитків внаслідок порушення водного законодавства.

tiz_017_notatky.GIFНещодавно МОНПС вже оновило методики нарахування збитків за шкоду, що нанесена атмосферному повітрю та земельним ресурсам. Дійшла черга до водних ресурсів.

Аналогічно до оновлених методик по іншим середовищам, державні інспектори отримали більш широкі можливості, щодо встановлення факту наднормативного скиду забруднюючих речовин у водний об'єкт - не тільки за результатами інструментально-лабораторних методів контролю, але і за матеріалами документальної перевірки, а нарахування відшкодувань - розрахунковими методами.

Окрім існуючих методик понадлімітного водокористування та наднормативного скиду забруднюючих речовин у водний об'єкт з'явились методики нарахування збитків від забруднення нафтопродуктами, плаваючими відходами та сміттям, фільтратом сміттєзвалищ та полігонів твердих побутових відходів (ТПВ), неочищених побутових стічних вод.

Ця новина, мабуть, не буде приємною для суб'єктів господарювання так як, крім вищезгаданих нововведень в новій редакції методика передбачає суттєве збільшення нарахувань за порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів.

Вадим Гончарук,
для eco.com.ua

Постійна адреса документа на сайті Верховної Ради

Оцінка: 
0
No votes yet