Який буває пластик і чи можна його весь переробляти

Цей синтетичний матеріал з'явився в 1907 році, повністю змінивши життя людства. Ми п'ємо з пластикових пляшок, купуємо своїм дітям пластикові іграшки і навіть обставляємо квартиру пластиковими меблями! Але як багато ви знаєте про пластмаси? Які вони бувають? І що означають ці трикутники на пластикових речах?

За часів, коли питання про сміття та його переробки піднімаються все частіше, пригадайте про маркуваннях на пластикових виробах, які можна і потрібно здавати на переробку, пише ПМ.

Зараз багато людей розуміють, що пластик – це матеріал, який можна здавати в переробку. Однак не всі види пластмас можуть бути утилізовані, а якісь і зовсім токсичні вже після першого використання. Для того, щоб йти в ногу з часом і розуміти, як варто поводитися з найпопулярнішим матеріалом на планеті пропонуємо вам познайомитися з 7 видами пластику!
 
PET (PETE), ПЕТ, ПЕТФ або поліетилентерефталат
Це найпопулярніший вид пластику, який відрізняється високою міцністю. Зазвичай його використовують для виробництва пляшок під рідину (напої, побутова хімія). Головний плюс поліетилентерефталату в тому, що він піддається переробці. Але не варто забувати, що це одноразовий матеріал, який не рекомендується використовувати повторно, так як він може виділяти фталат. Вчені пов'язують цю хімічну речовину з проблемами репродуктивної функції.
 
PEHD або HDPE, ПЕНД або поліетилен високої щільності
Цей матеріал теж досить популярний. Оскільки він не вступає в реакцію з кислотами і лугами його часто використовують для виробництва тари для побутової хімії та косметики. Поліетилен високої щільності може витримати навіть випробування киплячою водою, а ще він вважається нетоксичним, але використовувати його рекомендується лише раз. ПЕНД піддається переробці.
 
PVC, ПВХ або полівінілхлорид
ПВХ – лиходій серед всіх лиходіїв! Він хімічно стійкий до мінерального масла, розчинників, лугів і більшості кислот. Цей матеріал не можна використовувати в харчовій продукції, а ще він не переробляється. З нього роблять віконні та дверні прорізи, лінолеум, штучну шкіру, шланги і т. д. ПВХ ні в якому разі не можна спалювати, так як під час горіння він виділяє отруйні речовини.
 
LDPE або PELD, ПЕВТ або поліетилен низької щільності
Ось ми і дісталися до пластика, який можна використовувати багато разів! І тут у нас пакети, дитячі іграшки, м'які клейонки. ПЕВТ вважається одним з найбезпечніших пластиків, він легко переробляється і може контактувати з їжею. Однак нагрівати його не рекомендується.
 
PP, ПП або поліпропілен
Термостійкий, міцний, багаторазовий і ... переробляється! Його використовують для створення пляшечок для дитячого харчування і трубочок для напоїв.
 
PS, ПС або полістирол
Полістирол – це популярний матеріал для виробництва одноразового посуду, термоконтейнерів, упаковки для яєць і йогуртів. Як ви зрозуміли, його використовують в основному в харчовій промисловості, однак при вторинному використанні він виділяє стирол, який небезпечний для дихальної системи і слизових покривів. Він піддається переробці, але краще його не використовувати.
 
OTHER, O або інші
У цю категорію входять декілька видів пластику, які найчастіше використовуються в будівництві. Через те, що це «змішаний» тип, до сих пір немає стандарту переробки такого матеріалу, однак і зустрічається він не так часто.
 
Виходячи з усього цього, ми радимо вам намагатися уникати нагрівання будь-якого виду пластику, не використовувати його повторно і завжди здавати в переробку, якщо це можливо. А краще намагатися знаходити заміну цього матеріалу, щоб допомогти всьому людству злізти з «пластикової голки».