Павук-Джокер, жаба-ліліпут та дзьобаті кити: Тварини, яких відкрили цього року (Фоторепортаж)

 Багато хто скаже, що 2020 рік був провальним - політично, соціально, економічно і, на жаль для багатьох, з точки зору здоров'я. Але для науки це був фантастичний рік. Принаймні тому, що було виявлено чимало нових видів живих істот.

  Павук-Джокер, жаба-ліліпут та дзьобаті к…

  Depo.ua планує подивитися на комах та звірів, про яких людство дізналося протягом року, що минає. 

  Achalinus zugorum - райдужна змія

  Achalinus zugorum - райдужна змія

  Райдужну змію виявили майже випадково в лісах Північного В'єтнаму. Вчені спостерігали за екологічними ландшафтами і посеред дороги побачили темну красуню з дивними очима і майже голографічними лусками. Змію назвали на честь Патрісії - дружини колишнього куратора відділу рептилій Смітсонівського інституту Джорджа Цуга.

  Дзьобаті кити

  Дзьобаті кити

  У листопаді біля західного узбережжя Мексики поблизу островів Сан-Беніто дослідники виявили абсолютно новий вид дзьобатого кита.  Морські ссавці мають загострені морди і тіло до п'яти метрів довжиною. 

  Саламандра Carolina Sandhills 

  Саламандра Carolina Sandhills 

  За інформацією Музею природничих наук Північної Кароліни, ця істота живе в джерелах та невеликих потічках регіону Сендхіллз у Північній Кароліні. Саламандри дуже маленькі і можуть похвалитися сміливим червонуватим кольором тільця.

  Дияволока жаба

  Дияволока жаба

  Жаба з "чортоокими очима" вважалася вимерлою протягом останніх двох десятиліть. Але цього року її помітили у болівійських Андах. Тварина може похвалитися випуклими червоними очима, а завдяки ним і уважним вражаючим поглядом. 

  Попа Лангур

  Попа Лангур

  Попа лангура - він же trachypithecus popa - має давню історію. Яскрава зовнішність: білі кільця навколо очей, чорні "рукавички",  клаптик шерсті на голові роблять мавпочок надзвичайно симпатичними.  Вчені ще 100 років тому знали про існування тварин цього виду, але в наші дні вважали їх такими, що вимерли. Цього року попа лангура знайшли в лісах М'янми. Мавпочки живуть у чотирьох окремих популяціях - здебільшого на горі Попа. Але їм загрожує серйозна небезпека. Вчені сподіваються, що зможуть відновити їх популяцію.

  Ліліпутська жаба

  Ліліпутська жаба

  Цього року виявили ​​одне з найменших земноводних у світі - жабу-ліліпута. За даними CNN, жаба має довжину 1 сантиметр і може похвалитися камуфльованим коричневим кольором. Завдяки забарвленню жаби, малими розмірами та схильністю ховатися в моху та ґрунті по всіх Андах вченим було дуже важко знаходити їх.

  Loureedia Phoenixi Spider - павук Джокер

  Loureedia Phoenixi Spider - паук Джокер

  Новий вид павуків під назвою Loureedia phoenixi виявили в Ірані. Він класифікується як оксамитовий павук. Вид відносно відокремлений і надзвичайно барвистий. Він нагадує Джокера – героя Хоакіна Фенікса в одноіменній стрічці, на честь якого павука і назвали. 

  Duobrachium Sparksae Медуза-гребінецьDuobrachium Sparksae Медуза-гребінець

  Дослідницька група NOAA Fisheries research team виявила гребінцевих медуз під назвою duobrachium sparksae під час підводної експедиції ще в 2015 році, але в окремий вид його виділили в листопаді. Більшість гребінчастих медуз мають вісім рядів зубів і заломлюють вії. Але цей вид має особливо незвичний спосіб пересування, який дослідники порівняли із пересуванням на повітряній кулі.

  Mountain Fer-De-Lance Viper - гірська Гадюка Фер-де-Ланс

  Mountain Fer-De-Lance Viper - гірська Гадюка Фер-де-Ланс

  Цього року вчені знайшли дуже отруйну змію, яку назвали Mountain Fer-De-Lance Viper. Її знайшли в підліску в горах Анд. На ній червоні, жовті та зелені розмітки, а також масивні ікла та ямки, що відчувають тепло і допомагають гадюці полювати на здобич.

  https://www.depo.ua/ukr/life/tvarini-yaki-vidkrili-tsogo-roku-fotoreport...