ОСТАП СЕМЕРАК: «Україна має активізувати захист українського морського біорізноманіття»

Сьогодні лише 3% Світового океану має морські охоронні зони, а до 2020 стоїть завдання збільшити їх до 6%. Україна може долучитися до цього світового руху. Про це під час конференції "Один океан. Одне майбутнє" розповів Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, який очолює українську делегацію у Вашингтоні.

Він відзначив, що боротьба зі зміною клімату стає пріоритетом світової політики. Ці питання, зокрема, отримують сильну підтримку в особі президента США Б.Обами і Держсекретаря Дж.Керрі.

«Президент США заявив, що захист клімату і океану є для нього особистим питанням. США справді є світовим лідером у боротьбі з зміною клімату. Але це теж про наше майбутнє. Україна багато зробила у цьому напрямку: приєдналися до Паризької угоди, ухвалила " Політику захисту океану" та багато іншого. Гордий за те, що зробила Америка, але маємо зробити більше", - так Остап Семерак прокоментував початок конференції.

Водночас він наголосив, що Україна має активізувати захист українського морського різноманіття, акцентувавши увагу на погіршенні стану морських акваторій у наслідок агресії РФ.

«Ми спостерігаємо агресивну і шкідливу для природи політику РФ в Криму та узбережжі Азовського моря. Проте коли говоримо про локальні речі, то маємо пам’ятати, що сьогодні лише 3% Світового океану покрито охоронною зоною (морська охоронна зона), а до 2020 стоїть завдання збільшити її до 6%. І Україна може долучитися до цього світового руху», - вважає Міністр екології та природних ресурсів України.

Остап Семерак зауважив, що враховуючи сукупність цих факторів Україна повинна вивчити і розглянути можливість створення таких зон у Чорному та Азовському морях.

«Буду ставити завдання перед нашими фахівцями вивчити можливість створити зони морського захисту в акваторії наших морів. Не зважаючи на масштаби проблеми, ми маємо і можемо знайти рішення, не ховаючись від загальносвітової прогресуючої тенденції зміни клімату та впливу на океан. За даними науковців, вже за 30 років почнуться незворотні зміни. Це критичний час", - резюмував Остап Семерак.

Держсекретар США Дж. Керрі у своєму зверненні до учасників конференції наголосив, що має бути вироблена спільна політика моніторингу зміни клімату, забруднення навколишнього середовища, використання водних ресурсів і сталого рибальства.

Нагадаємо, українська делегація під головуванням Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака на запрошення Держсекретаря США Дж. Керрі бере участь у міжнародній конференції "Один океан. Одне майбутнє", яка відбувається 14-16 вересня у Вашингтоні (США).

Джерело: http://www.menr.gov.ua/press-center/news/123-news1/5288-ostap-semerak-za...

Topics: