Німеччина витратила 370 млн. євро на ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

За 30 років з дня катастрофи на Чорнобильській АЕС Німеччина витратила на ліквідацію наслідків аварії сотні мільйонів євро, повідомляє німецька газета Thuringer Allgemeine. Однак загальна сума витрат на Чорнобиль не визначена, відповіли в німецькому уряді на запит партії зелених.

В уряді ФРН повідомили, що близько 370 млн. євро було виділено безпосередньо в зв'язку з аварією. Ця сума включає в себе кошти на будівництво нового купола для зруйнованого реактора АЕС - на нього Німеччина виділила 97 млн. євро. Ще 26 млн. євро направлені до фонду, який відповідає за утилізацію радіоактивних відходів. На зведення купола і переробку відходів Берлін також запланував виділити ще 19 млн. євро.

У період з 1986 по 1995 рік Німеччина витратила близько 200 млн. євро на компенсації фермерам. На вимір рівня радіації на Україні, в Росії і в Білорусі було направлено 7 млн. євро, очищення заражених ділянок обійшлося Німеччині ще в 34 млн. євро. Автори запиту, депутати бундестагу від партії "зелених" Сільвія Коттінг-Уль і Бербель Хен заявили, що ці цифри - "лише верхівка айсберга".

Напередодні в інтерв'ю газеті Die Welt, Коттінг-уль назвала "божевіллям " те, що в Україні продовжують діяти 15 атомних енергоблоків.

Раніше, 9 березня, екологічна організація "Грінпіс" опублікувала доповідь "Атомні шрами: багаторічна спадщина Чорнобиля і Фукусіми". Організація провела тести в Брянській області (Росія), Рівненської та Київської областях (Україна) і виявила перевищення допустимого вмісту цезію-137 і стронцію-90 в молоці, грибах, зерні і рибі, а також в деревині, яка використовується в якості палива і для будівництва. Ліси навколо Чорнобиля також залишаються джерелами радіації і загрожують довколишнім поселенням повторним забрудненням, зазначено в доповіді "Грінпіс". На контамінованих територіях в даний час проживають близько 5 мільйонів чоловік, вони до сих пір піддаються як зовнішньому опроміненню з навколишнього середовища, так і внутрішньому через місцеві продукти, вважають екологи. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Topics: